W Bazylice Matki Bożej Anielskiej zamontowano sześć nowych konfesjonałów. Szafowe i dźwiękoszczelne konfesjonały zostały wykonane przez firmę z Włoch specjalizującą się w produkcji uposażenia świątyń. Dostosowano je do wystroju bazyliki zgodnie z zaleceniami konserwatora zabytków. 

Konfesjonały są wyposażone w ogrzewanie oraz klimatyzację w zależności od pory roku. Zapewniają dyskrecję i ciszę podczas spowiedzi oraz stwarzają warunki do przeprowadzenia rozmowy ze spowiednikiem w razie potrzeby i chęci penitenta.

Zrealizowanie inwestycji spowodowane było napływem coraz częstszych próśb wiernych o godne warunki spowiedzi.

Wyszliśmy naprzeciw oczekiwaniom wiernych. Chcemy, by każdy czuł się dobrze i swobodnie przystępując do Sakramentu Pokuty, podczas którego spotyka się z Miłosiernym Bogiem – zaznacza kustosz sanktuarium, o. Konrad Cholewa. 

Sanktuarium kalwaryjskie jest miejscem nawróceń i spowiedzi wielu wiernych. Troska o godne sprawowanie sakramentów w miejscach świętych jest szczególnie ważna. Mamy nadzieję, że nowe konfesjonały w kalwaryjskiej bazylice pomogą pielgrzymom w spotkaniu żywego Boga.

{kalwaria.eu}

  • edi

    Cytat O. Konrada Cholewy. …”Wyszliśmy naprzeciw oczekiwaniom wiernych. Chcemy, by każdy czuł się dobrze i swobodnie przystępując do Sakramentu Pokuty, podczas którego spotyka się z Miłosiernym Bogiem.”…

    Cytuje Pismo Święte …”„Bóg, który stworzył świat i wszystko w nim, On, który jest Panem nieba i ziemi, nie mieszka w świątyniach zbudowanych ręką ludzką” Dz 17:24.”…

    Sami sobie dopowiedzcie resztę…. haha pozdrawiam… :)))))))))