Nowy most w Biertowicach gotowy

Dobra wiadomość dla wszystkich podróżujących w stronę Krakowa, po rocznej przerwie już bez żadnych utrudnień będzie można przejechać przez most w Biertowicach.

Nowy most łukowy w Biertowicach jest gotowy i po ukończeniu prac na dojazdach jak zapewnia GDDKiA W Krakowie  w czwartek 23 lipca 2015 r. już bez utrudnień będzie można po nim przejechać.

Prawie rok kierowcy jadący drogą krajową nr 52 na odcinku Kraków – Wadowice i dalej do Bielska Białej korzystali z mostu tymczasowego, który wkrótce będzie rozbierany.

Nowy most ma ponad 52 metry długości i 15 metrów szerokości. Po obydwu stronach wybudowano chodniki oraz betonowe bariery poprawiające bezpieczeństwo pieszych. Most przeszedł już pomyślnie próbę obciążenia. W ramach inwestycji przebudowano też drogę na odcinku 200 metrów i pobocza gruntowe – informuje GDDKiA w Krakowie

Trwają jeszcze prace przy umacnianiu stożków skarpowych i dna potoku, jednak nie maja one już wpływu na ruch po obiekcie. Zakończenie wszystkich prac planowane jest na połowę września tego roku.

 Koszt inwestycji wynosi ok. 3 mln 600 tys. zł

 

  • Oto jest’m! :)

    No i gitara! 🙂