Reprezentanci ośmiu szkół podstawowych z terenu powiatu wadowickiego rywalizowali w XIX Turnieju „O Najsprawniejszego Ucznia”. Zawodnicy biegną w nim raz do roku… na bosaka.

Reprezentacje ośmiu szkół podstawowych z terenu powiatu wadowickiego rywalizowały w piątek (6.11) w XIX Turnieju „O Najsprawniejszego Ucznia”.

Zawody odbyły się w Szkole Podstawowej w Dąbrówce. Organizatorem sprawdzianu gimnastycznego, podczas którego młodzież pokonuje boso specjalny tor przeszkód jest profesor Uniwersytetu Rzeszowskiego Andrzej Nowakowski.

Turniej pod hasłem „raz do roku na bosaka” rozgrywany jest od 1997 roku przebiega zawsze w szybkim tempie i bez kontuzji, a jednocześnie jest dużą frajdą dla zawodników.

W tym roku w klasyfikacji drużynowej zwyciężyła Szkoła Podstawowa w Stroniu. Drugie miejsce zdobyli gospodarze zawodów, uczniowie Szkoły Podstawowej w Dąbrówce, trzecie miejsce wywalczyła reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 1 w Choczni.

Zwycięzcy w klasyfikacji indywidualnej kategoria dziewcząt: Natalia Nowak, Julia Wicher (SP Stronie), Anna Pena (SP nr 5 w Wadowicach), Emilia Kręcioch (SP nr 1 w Choczni), Wiktoria Piętoń (SP Dąbrówka), Wiktoria Korzeniowska (ZS Kalwaria Zebrzydowska), w kategorii chłopców: Radosław Śpiewla (SP Dąbrówka), Kamil Nowak (SP Stronie), Dawid Lasek (SP nr 1 w Choczni), Oliwier Oczkowski (ZS Kalwaria Zebrzydowska), Tomasz Bekas (SP Dąbrówka), Jakub Klimeczko (SP Stronie).

 

{stryszow.pl}