Obóz sportowy PKS św. Józef

Parafialny Klub Sportowy św. Józef wrócił niedawno z obozu sportowego jaki zorganizowany został w Międzybrodziu Żywieckim, wzięło w nim udział 60 uczestników.

W opinii uczestników zbyt szybko zakończył się już drugi obóz sportowy zorganizowany przez Parafialny Klub Sportowy św. Józef do Międzybrodzia Żywieckiego w dniach od 29 czerwca do 4 lipca 2015.

W czasie tego wyjazdu, w którym wzięło udział ponad 60 uczestników, każdy mógł odnaleźć coś dla siebie. Zdecydowanie najwięcej czasu pochłaniało trenowanie i gra w piłkę nożną na orlikach.

Była również możliwość, żeby poprawić swoje umiejętności gry w piłkę siatkową. Oprócz treningu, czas był wypełniony aktywnie poprzez zwiedzanie przepięknej okolicy: między innymi udając się na górę Żar, rejsem po jeziorze żywieckim czy też korzystając z boiska plażowego i basenu będącego przy naszym ośrodku.

Z pewnością grupa robiła ogromne wrażenie wizualne, ze względu na identyczne koszulki i czapeczki z logiem klubu, które od razu przykuwały uwagę innych turystów.

Parafialny Klub został, także zauważony przez gości z zagranicy i doceniony za piękne świadectwo modlitewne w czasie tego pobytu. Stąd też wspólna integracja nie odbywała się jedynie wskutek takiego samego ubioru, ale przede wszystkim dzięki wspólnej modlitwie, zabawie i rozgrywkom sportowym.

Na koniec został zorganizowany rekreacyjny sparing z drużyną Cracovii, w którym nasza drużyna w pierwszym meczu wygrała 4:3, natomiast w drugim, to drużyna z Krakowa okazała się lepsza wygrywając 5:1.

W podziękowaniu za wspólnie spędzony czas, każdy uczestnik turnusy został wyróżniony dyplomem i skromnym upominkiem, który będzie przypominał mu spędzone chwile.

Mimo, że obóz sportowy się skończył: to „Czas omi­ja miej­sca, które wspominamy, każdy z nas niemało ta­kich wspom­nień ma. Gdy do ulu­bionych miej­sc w myślach wracamy to, co jest przeszłością wciąż od no­wa trwa.”

{Ks. Leszek Kaczmarczyk}