Kończy się rok szkolny, wielu młodych ludzi stoi przed życiowym wyborem zastanawiając się jaką szkołę wybrać aby po jej ukończeniu mieć pracę. Zakłady obuwnicze ciągle poszukują wykwalifikowanych pracowników.

Od 2 lat na naszym terenie istnieje Technikum i Zasadnicza Szkoła Zawodowa o profilu obuwnik zdobyte wykształcenie daje praktyczne możliwości w Polsce i zagranicą. Prawie wszyscy pracodawcy w naszej gminie oferują staże absolwenckie z możliwością dalszego zatrudnienia.

Jako obuwnicy jesteśmy dobrze postrzegani w środowisku, w kraju i za granicą. Obuwnicy są niezbędni, gdyż każdy kupuje buty wiele razy w ciągu swojego życia, dlatego należą do zawodu, który ma przyszłość.

W dniu dzisiejszym podczas zebrania zarządu Polska Izba Przemysłu Skórzanego przyznała stypendium naukowe dla najlepszego ucznia.

Firmy produkcyjne czekają na naszą młodzież która dzięki poprawie swoich kwalifikacji może liczyć na leprze zarobki , od przyszłego roku szkolnego maja zostać wprowadzone nowoczesne programy konstrukcyjne, chcemy stworzyć młodym idealne warunki do pozyskania kwalifikacji – dodaje Jan Góralczyk Prezes Polskiej Izby Przemysłu Skórzanego

Nikt nie ma wątpliwości że Kalwaria Zebrzydowska kojarzona jest z zagłębiem obuwniczym i meblarskim jednak emigracja młodych ludzi oraz brak wykwalifikowanej kadry pracowniczej sprawia że być może za parę lat wszystko się zmieni. Jak podaje Główny Urząd Statystyczny z Polski za pracą wyemigrowało ok. 2,3 mln obywateli.

Firmy produkcyjne czekają na naszą młodzież która dzięki poprawie swoich kwalifikacji może liczyć na stabilne zatrudnienie i leprze wynagrodzenie, od przyszłego roku szkolnego w szkole maja zostać  wprowadzone  programy konstrukcyjne,  ułatwiające nowoczesne projektowanie. Doceniając potrzebę młodej kadry obuwniczej – Zarząd Polskiej Izby Przemysłu Skórzanego w Łodzi na ostatnim posiedzeniu Zarządu w dniu 13.06.2016r. przyznał  stypendium naukowe dla najlepszego ucznia Technikum Obuwniczego,  chcemy stworzyć młodym idealne warunki do pozyskania kwalifikacji – dodaje Jan Góralczyk Prezes Polskiej Izby Przemysłu Skórzanego 

Wyższe standardy bhp, Unowocześnione linie produkcyjne, perspektywa rozwoju to tylko niektóre argumenty za tym że praca obuwnika bardzo się różni  od tego co było kiedyś.

Gimnazjalisto, już teraz możesz rozpocząć swoją przygodę z branżą w technikum o specjalności Technik Obuwnik  lub Zasadnicza Szkoła Zawadowa Obuwnik która zapewnia więcej godzin zajęć praktycznych przygotowujących bezpośrednio do zawodu.

Po zakończeniu nauki masz zawód, a poprzez to luksus wyboru pomiędzy:

 • Pracą na lokalnym rynku pracy (staż, etat, własna działalność i inne).
 • Pracą w zawodzie i dalszym kształceniem się na studiach wyższych.
 • Kontynuowaniem nauki na uczelniach wyższych na dowolnym kierunku lub związanym z branżą obuwniczą.

Najlepszym rozwiązaniem jest wybór 3 letniej szkoły zawodowej lub 4 letniego technikum

Dzwoniąc pod 530-209-388 (od pn-pt 8:17 ) można uzyskać informacje o dostępnych kierunkach

Warto się zastanowić nad praktycznym zawodem który ma przyszłość.

 • Kalwaria Zebrzydowska, Al. Jana Pawła II 3
  Telefon : +48 33 876 64 18

  Fax : +48 33 876 64 18
  @ Email : szkola@zsken.edu.pl
  Strona internetowa : zsken.edu.pl

{Artykuł sponsorowany}