odblask1

Od września ruszyła VI edycja małopolskiego konkursu „Odblaskowa Szkoła” organizowanego w szkołach podstawowych. Wiedząc jak ważny dla bezpieczeństwa pieszych jest nawet najmniejszy element odblaskowy Szkoła w Lanckoronie postanowiła również i w tym roku przyłączyć się do akcji i promować noszenie odblasków wśród uczniów szkoły.

W ramach konkursu we wrześniu i październiku organizowane są akcje promujące noszenie odblasków przez dzieci oraz zachęcające do działalności artystycznej uczniów. Dla wszystkich uczniów szkoły podstawowej został ogłoszony konkurs plastyczny pod hasłem „Bezpiecznym na drodze w całym roku a zwłaszcza o zmroku”.

Uczniowie wykonywali prace dowolną techniką, na formacie A3. Trudnego zadania wyboru najciekawszych prac podjęły się panie Irena Zguda – plastyk, oraz Barbara Piwowar – opiekun akcji w szkole. Przy ocenie prac brano pod uwagę zgodność pracy z tematem oraz ciekawy i wyrazisty sposób jego przedstawienia. Wpłynęło wiele ciekawych prac. Szczególnie aktywni artystycznie okazali się uczniowie klas młodszych. A oto zwycięzcy oraz wyróżnione prace:

W kategorii klas I-III szkoły podstawowej

  • I miejsce: Patrycja Bogdał z kl. II
  • II miejsce: Nikola Dyrga oraz Ela Studnicka z kl. II
  • III miejsce: Kacper Florek i Leon Sułkowski z kl. I oraz Julia Janowska z kl.III
  • Wyróżnienia: Patrycja Kwartnik z kl. II oraz Amelia Gibas, Piotr Jagosz i Rafał Zaręba z kl. III.

W kategorii PRZEDSZKOLAKA:

  • I miejsce: Jakub Dudek z kl.0A
  • II miejsce: Krystian Paluchowski z kl. 0A
  • III miejsce: Cecylia Bisping z kl. 0A

Wyróżnienia: Dominika Burdek, Krzyś Marszałek, Adam Marszałek, Adrian Paluchowski, Daniel Burdek, Dorota Bodnar.

W naszej odblaskowej akcji pierwsze skrzypce gra ODBLASK, stąd zrodziła się idea jeszcze jednego konkursu – na najciekawszy projekt odblasku. Czekamy na wasze pomysły! Nie mogłoby być odblaskowej szkoły bez konkursu z wiedzy o ruchu drogowym. Poziom wiedzy o przepisach drogowych w klasach IV – VI sprawdzała Pani Anna Danek-Rzeszowska. W klasach I-III łamigłówki drogowe przygotowały Panie Wychowawczynie – mówią organizatorzy

Aby także otoczenie przypominało nam o trwającej w szkole  odblaskowej akcji przyozdobione w odblaski zostały również szkolne gazetki. I tak zabłyszczały kamizelki i inne odblaskowe gadżety w naszych klasach i na korytarzach, które się do nas uśmiechają i o bezpieczeństwie na drodze przypominają;)

W ramach akcji Odblaskowa Szkoła w dniu 19.10.2015r. odwiedził szkołę Policjant z Komisariatu Policji w Kalwarii Zebrzydowskiej, st.asp. Grzegorz Grela. Podczas spotkania Dzielnicowy przypomniał uczniom podstawowe, najważniejsze zasady bezpieczeństwa na drodze oraz zachęcał i przypominał o obowiązku noszenia odblasków zwłaszcza o zmroku.

A już 29 października 2015r. przyłącz się do odblaskowego pochodu ulicami Lanckorony, w którym dzięki odblaskowym transparentom oraz ciekawym sloganom będziemy zachęcać i apelować o noszenie odblasków zarówno dzieci jak i dorosłych.

{izdebnik.info}

  • piekna

    Ale blyszcza