Rozpoczęły się wakacje, a wraz z nimi pustki w bankach krwi. OSP Izdebnik apeluje zanim wyjedziecie na wakacje i urlopy przemyślcie oddanie swojej krwi, która przez wakacje jest w szpitalach bezcenna. 

Ochotnicza Straż Pożarna z Izdebnika zaprasza na swoją kolejną akcję krwiodawstwa już w najbliższą niedzielę: 10 lipca. Krew będzie można oddawać od godz.9.00 do 13.00 w Domu Strażaka w Izdebniku.

W tym roku OSP Izdebnik zapowiada w swojej miejscowości 4 akcje krwiodawstwa. Na jednej z nich pojawi się mobilny autobus do poboru krwi!  Pierwsza w tym roku akcja odbyła się 8 maja, z której pozyskano prawie 10 litrów krwi.

Tak jak na poprzedniej akcji, tak i w najbliższą niedzielę będzie można podejść do nas i wypełnić wnioski na legitymację krwiodawcy lub na legitymację honorowego krwiodawcy wraz z odznaką  1,2 i 3 stopnia. Takim sposobem na ostatniej akcji udało się wypisać 15 wniosków na  tzw. legitymacje do wbijania pieczątek z oddania krwi oraz 12 legitymacji na odznaki – mówią nam organizatorzy z OSP Izdebnik

W tym roku mija 8 lat od pierwszej akcji krwiodawstwa zorganizowanej przez ochotników z Izdebnika.

Z roku na rok przybywa krwi i krwiodawców. Za rok 2015 dzięki OSP Izdebnik do banków krwi pojechało aż 62 litry krwi z 5 akcji krwiodawstwa!

Dodatkowo  podczas akcji organizatorzy chętnie udzielą porad związanych z ulgami dla krwiodawców, opowiedzą jak i gdzie można z nich korzystać, postarają się odpowiedzieć na każde nurtujące pytanie krwiodawcy.

  • wielbiciel

    Piękna Dziewczyna zachęca.