odliczanie1

Światowe Dni Młodzieży w Krakowie odbędą się w lipcu 2016 roku, przygotowania do organizacji rozpoczęły się już jakiś czas temu. Do tego wielkiego wydarzenia przygotowuje się też GPS Kalwaria. Młodzi zaczęli odliczanie a wraz z nimi cały Świat.

 

Ta akcja trwa zaledwie 2 tygodnie, a już udało się w nią zaangażować ludzi z całego niemal Świata. Do pomysłodawców codziennie spływają pozdrowienia z różnych zakątków Świata a łączy ich jedno odliczanie do ŚDM 2016. W tym projekcie każdy z nas może wziąć udział.

Organizatorzy akcji mówią wprost, że takiego zainteresowania się nie spodziewali fanpage „Project Countdown” na FB facebook.com/projectcountdown polubiło już ponad 2 tys. osób z całego świata i z każdym dniem osób które śledzą projekt przybywa.

Poprzez wspólne odliczanie młodzi z GPS Kalwaria, którzy wymyślili i zapoczątkowali tę akcję pragną nie tylko zwrócić uwagę na dobre przygotowanie się do ŚDM, ale również tworzą nowa światową siatkę znajomości .

Stworzono stronę internetową www.projectcountdown.com na stronie umieszczono licznik który odlicza czas do 26 lipca 2016 r. czyli do dnia rozpoczęcia Światowych Dni Młodzieży, można tam też zobaczyć bogatą galerie zdjęć nadesłanych z całego świata z Ameryki, Europy, Afryki przesłane zdjęcia już teraz tworzą wyjątkową i radosną galerię, to dopiero początek, a akcja staje się coraz bardziej popularna.

Chcemy aby młodzież zaprezentowała w pomysłowy i charakterystyczny sposób zdjęcia ze wspólnym elementem, czyli liczbą dni pozostałą do rozpoczęcia Światowych Dni Młodzieży – tłumaczą młodzi z GPS Kalwaria

„Project Countdown” jest częścią serii programów i działań, które będą poświęcone młodzieży z całego świata, między innymi należącej do grup GPS w Ameryce, Europie i na Wschodzie.

Projekt ten ma na celu przypominanie o zbliżających się Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie w 2016 roku, ma pokazać entuzjazm i zaangażowanie młodzieży w związku z ideą ŚDM.

Projekt Countdown został stworzony z myślą o łączeniu ludzi którzy wspólnie odliczają czas do Światowych Dni Młodzieży i to zainspirowało Nas aby każdego dnia pokazywać zdjęcie młodzieży z różnych stron świata z liczba dni jaka pozostała do rozpoczęcia ŚDM – mówi Kasia Czermak z GPS Kalwaria Prowadzenie tego projektu daje wiele satysfakcji i możliwość realizacji poprzez poszerzanie kontaktów międzynarodowych czy szkolenie języka. Oczywiście zawdzięczamy to księdzu Marcinowi. Mogę tylko tyle zdradzić że na countdown czeka Nas wiele niespodzianek i wiele ciekawych ludzi także wszystkich zachęcam do włączenia się w tą akcję.

Do tego projektu każdy z nas może się włączyć, by wspólnie z innymi z całego Świata odliczać czas jaki pozostał do Światowych Dni Młodzieży, wystarczy tylko odwiedzić stronę internetową projektu, poznać szczegółowe zasady i formę przesyłania zdjęć.

Już teraz zachęcamy by włączyć się w ten wyjątkowy projekt i wspólnie z młodymi z całego Świata wspólnie odliczać dni do rozpoczęcia Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

To kolejna akcja młodych z GPS Kalwaria, wystarczy wspomnieć inny ich projekt „Busem do marzeń”, dzięki takim właśnie akcjom po raz kolejny będzie głośno i dużo dobrego mówiło się o Kalwarii Zebrzydowskiej nie tylko w Polsce, ale i na Świecie, co warte podkreślenia młodzi każdą taką akcją promują miejsce z którego pochodzą.