W środę podczas Audiencji Generalnej w Watykanie w obecności O. Biskupa Damiana Muskusa  Ojciec Kustosz Azariasz Hess przekazał oficjalne zaproszenie na ręce Papieża Franciszka do złożenia wizyty w Sanktuarium Kalwaryjskim w czasie  Pielgrzymki do Polski z okazji Światowych Dni Młodzieży 2016.

Jak informuje Sanktuarium Kalwaryjskie na swojej stronie Zaproszenie poparł swym autorytetem J.E. Ks. Kard. Stanisław Dziwisz, Arcybiskup Metropolita Krakowski, O. Biskup Damian A. Muskus OFM,
Biskup Pomocniczy Archidiecezji Krakowskiej i Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego ŚDM,
a także O. Jarosław Kania OFM, Minister Prowincjalny OO. Bernardynów i O. Azariasz Jacek Hess, Kustosz Sanktuarium.

Przy tej okazji ofiarowaliśmy Ojcu Świętemu Ikonę Matki Bożej Kalwaryjskiej oraz malowane na dachówkach obrazy Św. Franciszka i Św. Klary. Przekazane zaproszenie tym bardziej motywuje nas do gorliwej modlitwy o dar nawiedzenia Kalwarii przez Ojca Św. Franciszka w lipcu 2016 roku – informują zakonnicy

Przypomnijmy Papież Franciszek odwiedzi Polskę w dniach 28-31 lipca 2016 roku w ramach Światowych Dni Młodzieży.

Papież odwiedzi Polskę w czasie Światowych Dni Młodzieży, a wraz z nim do Krakowa może przybyć nawet 2,5 miliona młodzieży, z czego cudzoziemcy stanowić będą około półtora miliona. Będzie to prawdopodobnie największe zgromadzenie religijne w historii Polski. Papież przede wszystkim odwiedzi Kraków, gdzie odbędą się Światowe Dni Młodzieży.

Dokładny plan wizyty Papieża Franciszka ma być znany z początkiem przyszłego roku, być może w tych dniach Franciszek jak jego poprzednicy Jan Paweł II i Benedykt XVI również odwiedzi Sanktuarium Kalwaryjskie.

Samorząd Kalwarii Zebrzydowskiej w lutym zaprosił Papieża Franciszka do złożenia wizyty w Kalwarii Zebrzydowskiej.

{Foto: kalwaria.eu}

  • Lesio

    A po co ? Żeby znów ubyło kasy z ratusza ?