W sobotę w Kalwaryjskiej Bazylice  odbył się Noworoczny Koncert kolęd, pastorałek i utworów świątecznych w wykonaniu Miejskiej Orkiestry Dętej z Kalwarii. Koncert tradycyjnie poprzedził spotkanie opłatkowe Przewodników Kalwaryjskich, Kierowników Asyst i Orkiestr.

Muzyków przywitał Ojciec Antoni Kluska – Wikary Klasztoru,  koncert prowadził Rafał Gralewski wspominając o jej historii, podkreślając, że w tym rok Orkiestra świętuje Jubileusz 170-lecia założenia.

W sobotni wieczór  na dorocznym spotkaniu opłatkowym w kalwaryjskim Sanktuarium zebrali się przewodnicy kalwaryjscy oraz organizatorzy i kierownicy asyst i orkiestr, koncert poprzedził Mszę św. w ich intencji, w intencji ich rodzin oraz w intencji zmarłych przewodników kalwaryjskich, przewodniczył kustosz sanktuarium o. Azariasz Hess, w Mszy świętej uczestniczyła też Premier Beata Szydło.

Kalwaryjska  Orkiestra Dęta po raz kolejny dała doskonały koncert pod batutą Kazimierza Gromady,  zagrała  najpiękniejsze polskie kolędy oraz amerykańskie standardy Bożonarodzeniowe. Przed koncertem uczczono minutą ciszy pamięć zmarłego Dyrektora Szkoły Muzycznej I stopnia śp. Zbigniewa Czarniaka.

Koncertowi towarzyszyła wyjątkowa muzyczna atmosfera, muzycy zagrali zgromadzeni tuż przy szopce Kalwaryjskiej, która jest jedną z największych i najpiękniejszych szopek Bożonarodzeniowych w Polsce.