l

Na finiszu kampanii wyborczej Tadeusz Stela straszy z ulotek, a Augustyn Ormanty pisze list do wyborców, w którym dziękuje  za  udział w wyborach, kieruje też swoje podziękowania do swoich kontrkandydatów.

W ostatnich dniach kampanii wyborczej pozostali na placu boju kandydaci na fotel Burmistrza Miasta Kalwarii Zebrzydowska zachowują się  zupełnie odmienne  Ormanty dziękuje, a Stela straszy.

Augustyn Ormanty wystosował list do wyborców, który zawiera podziękowania skierowane do mieszkańców, nie zabrakło podziękowań dla kontrkandydatom

Szanowni Mieszkańcy, drodzy Wyborcy. Za nami pierwsza część wyborów samorządowych. Wybieraliśmy radnych gminnych, powiatowych i wojewódzkich. Swoje głosy oddaliście też w wyborach na burmistrza Kalwarii Zebrzydowskiej, a dzięki Pań­stwa poparciu mam możliwość uczestnictwa w II turze wyborów. Szanowni Mieszkańcy chciałbym każdemu z osobna podziękować i wyrazić swoją wdzięczność za zaufanie, którym po raz kolejny mnie obdarzyliściepisze Augustyn Ormanty i dodaje Otrzymany wynik przyjmuję z dużą pokorą. Świadczy on też o tym, iż nasz wspólny program i plan pracy zarówno w skali gminy jak i każdej z miejscowości spotkał się z Państwa akceptacją.

W dalszej części listu Ormanty składa podziękowania Panu Dawidowi Herbutowi, a także Pani Zofii Jończyk, za przedstawienie własnych projektów i pomysłów, które w wielu aspektach są zbieżne z zaproponowaną strategią dla rozwoju miasta i poszczególnych miejscowości. Ormanty, dodaje, że ma nadzieję, iż wkrótce będzie mu dane ponownie współpracować dla dobra naszej gminy, tak jak to miało miejsce wcześniej.

Ormanty wspomina, że z Panem Dawidem Herbutem zrealizowali inicjatywy, które zrodziły się w jego głowie, a dzięki naszej dobrej współpracy dziś służą naszym mieszkańcom. To między innymi: Kalwaria Zebrzydowska w oku kamery, Bezpłatny, ogólnodostępny alkomat w kalwaryjskim komisariacie,   Inicjatywa budowy krytej pływalni w Kalwarii Zebrzydowskiej … są pierwsze ustalenia

Augustyn Ormanty dziękuje również kontrkandydatowi Tadeuszowi Steli za dotychczasową stojącą na dobrym poziomie rywalizację – trzeba przyznać, że to rzadki obrazek w polityce.

Na koniec kandydat Ormanty  zaprasza do uczestnictwa w wyborach 4 listopada i  prosi o oddanie głosu na jego kandydaturę. Zapewnia,  że jeśli zostanie obdarzony zaufaniem, dołoży wszelkich starań, żeby skutecznie zrealizować deklarowane w swoim  programie przedsięwzięcia. Chcę wspólnie z mieszkańcami zrealizować ten program i zachęca do zapoznania się z nim na stronie internetowej – www.augustynormanty.pl  Prosi o rozwa­żenie tego programu przez tych, którzy w pierwszej turze oddali głosy na kandydatów nie biorących już udziału w wyborach.

 

Zupełnie inaczej zachowuje się Tadeusz Stela, który pisze między innymi w swojej ulotceNie możemy pozwolić na kolejne 5 lat stagnacji i braku rozwoju– a co ciekawe ostatnie lata są lepsze niż te, gdy władzę w Kalwarii Zebrzydowskiej w latach 2010-2014 sprawował PiS i duet Stradomski-Cimer.

W ostatnich dniach Tadeusz Stela chcąc dotrzeć do wyborców przygotował mini ulotki, które najczęściej lądowały na ziemi, tak było w wielu przypadkach co potwierdzają wyborcy. Wyborcy w ostatnich dniach mogą zaobserwować i podkreślają iż kandydat Stela na finiszu kampanii postanowił zaatakować swojego rywala, przepowiada też katastrofę gdy nie zostanie Burmistrzem.

  • muki

    W sobotnich meczach w IV Lidze nastapila zmiana lidera i zostal nim Dalin Myslenice po ograniu Wieliczki 3-0,jutro gra wicelider Jutrzenka i lider moze sie zmienic,jesli Jurzenka wygra w Kaszowie.Nie wiedzie sie ostatnio Ryczowowi,bo dzis przegra w Slomnikach 0-1,jutro walczacy o utrzymanie Beskid wyjezdza do Jawiszowic.W V Lidze w hicie kolejki Rajsko remis 1-1 z Bialka,a do duzej sensacji doszlo na Wysokiej gdzie gospodarze nieoczekiwanie wygrali z wiceliderem Niwa,ponadto Kalwarianka remis 1-1 z Zatorem,Gromiec wygrywa 2-0 z Jaworznem,jutro mecz Sosnowianki w Zarkach.W A-klasie lider Spytkowice wygrywa wyjazd w Krzeszowie 2-0,a wicelider Sucha tez wygral z Sokolem Przytkowice 1-0,za tydzien hit sezonu mecz o mistrza jesieni Sucha ze Spytkowicami.Z innych wynikow w hicie tej kolejki Wadowice wygraly z Wieprzem 2-1,a Barwald remisuje w Roczynach 2-2,jutro Paszkowka jedzie do Targanic.Na dole tabeli nadal trudna sytuacja Barwaldu.Coraz blizej do zakonczenia rundy jesiennej,za tydzien ligowe ostatki i liga zasnie na dlugi czas.Jutro druga tura wyborow w powiecie wadowickim i poznamy ostateczne rozstrzygniecia.

  • Studnicki

    Co ciekawe, nie wiadomo jak sprawa będzie się miała w Wadowicach. PKW nadal nie wydało decyzji czy pierwsza tura była ważna! Jeden z kandydatów nie mógł startować, jego radni zebrali podpisy niezgodnie z kodeksem.

  • UjuhcyT

    Oczywiście jak na Balusia przystało, wytnie kilka słów z kontekstu i robi sensacje… Może warto byłoby zacytować cała treść zawartą na ulotce 😉