W Lanckoronie podobnie jak w innych miastach Polski zorganizowany zostanie Orszak Trzech Króli. Będzie to już czwarte takie spotkanie.

Poprzednim Orszakom Trzech Króli zawsze towarzyszyło bardzo wielu wielu mieszkańców Lanckorony i gości do niej przybyłych.

Mędrcy ze wschodu przybili do Lanckorony konno, a prowadziła ich oczywiście gwiazda betlejemska i Gminna Orkiestra Dęta.

Po wizycie u Heroda, goście złożyli hołd Bożej Dziecinie, której towarzyszyły zwierzątka z mini zoo z Izdebnika. Był więc oczywiście osiołek, kozy a nawet egzotyczny gość z Ameryki , szop pracz.

W programie orszaku zawsze jest scena jasełkowa ze Świętą Rodziną, pasterzami i oczywiście Trzema Królami, wszyscy gromadzą się przy szopce, która stoi na Lanckorońskim Rynku.  Na koniec jest zawsze wspólne kolędowanie

Co roku w programie jest śnieżna bitwa diabelsko-anielska, w tym roku tylko tego punktu może zabraknąć no chyba, że sypnie nam śniegiem.

Lanckoroński Orszak wyruszy o godzinie 13:30 z kościółka przy cmentarzu ulicą Świętokrzyską w kierunku rynku.

W programie zaplanowano też koncert Gminnej Orkiestry Dętej z Lanckorony i koncert kapeli góralskiej z Czarnego Dunajca.