Ochotnicza Straż Pożarna Bugaj wzbogaciła się o fabrycznie nowy pojazd ratowniczy Quad Polaris 570. Szczególnie tutaj taki sprzęt będzie bardzo przydatny. Trzeba pamiętać, że Remiza OSP Bugaj  znajduje się bezpośrednio na terenie Dróżek Kalwaryjskich.

Pojazd przez Gminę Kalwaria Zebrzydowska został zakupiony by mógł nieść pomoc pielgrzymom na dróżkach, gdzie dojazd do potrzebujących jest bardzo ciężki, by mógł także wspierać akcje ratownicze w czasie uroczystości religijnych w czasie Wielkiego Tygodnia i Odpustu Sierpniowego, może też być wykorzystany w akcjach poszukiwawczych, do szybkiego niesienia pomocy w trudnym górzystym terenie.

Quad wyposażony jest w sygnalizację świetlną i dźwiękową, wyciągarki oraz hak holowniczy. Dodatkowo nabyciu pojazdu towarzyszył zakup przyczepy transportowej, która służy do transportu quada oraz sprzętu ratowniczego.

Doskonałe parametry techniczne i dodatkowe wyposażenie sprawiają, że pojazd tego typu może dojechać w każde miejsce i będzie się znakomicie sprawdzać podczas akcji  poszukiwawczo-ratowniczych oraz w sytuacji zagrożenia życia w trudnym terenie.

Zakup  Quada ratowniczego dla OSP Bugaj, usprawni przeprowadzanie akcji ratunkowych szczególnie w czasie uroczystości Wielkiego  Tygodnia, Odpustu Sierpniowego, zapewni też szybkie dotarcie do potrzebujących pomocy na terenie dróżek kalwaryjskich – podkreśla Burmistrz Augustyn Ormanty.

W ostatnią sobotę w OSP Bugaj odbyło się walne zebranie sprawozdawcze, na którym obecny był Burmistrz Miasta Augustyn Ormanty, radny Rady Miejskiej Paweł Hebda i sołtys Jarosław Jakubiec, w czasie którego strażacy z OSP Bugaj dziękowali za otrzymany sprzęt ratowniczy.

Nowy Quad zwiększy możliwości szybkiego udzielania pomocy poszkodowanym w naszej okolicy, szczególnie tam gdzie jest ograniczona możliwość dojazdu – mówili  druhowie z OSP Bugaj.

Radni Rady Miejskiej w czasie sesji na wniosek burmistrza podjęli decyzję o przekazaniu 50 tys. zł z przeznaczeniem na zakup Quada. Natomiast dzięki zaangażowaniu druhów z OSP Bugaj zakupiono min.: kombinezony, kaski, radia i inne wyposażenie pojazdu ratowniczego.

Wkład w pomyślne sfinansowanie  zakupu Quada, a także jego wyposażenie ma Klasztor oo. Bernardynów w Kalwarii Zebrzydowskiej, który partycypował w pomocy finansowej.