Ochotnicza Straż Pożarna z Izdebnika zaprasza na swoją kolejną, a w tym roku już trzecią, ale nie ostatnią akcję krwiodawstwa  w najbliższą niedzielę: 30 lipca br.

Krew będzie można oddawać od godz.9.00 do 13.00 w Domu Strażaka w Izdebniku. W tym roku OSP Izdebnik zapowiedziało w swojej miejscowości 5 akcji krwiodawstwa: 5 marca(odbyła się), 7 maja (odbyła się), 30 lipca (będzie w niedzielę),  1 października i 10 grudnia

 Tak jak na akcjach w 2016, tak i w najbliższą niedzielę będzie można podejść do nas i wypełnić wnioski na legitymację krwiodawcy lub na legitymację honorowego krwiodawcy wraz z odznaką  1,2 i 3 stopnia – mówią nam organizatorzy z OSP Izdebnik

W tym roku mija 9 lat od pierwszej akcji krwiodawstwa zorganizowanej przez ochotników z Izdebnika. Z roku na rok przybywa krwi i krwiodawców. I to cieszy!

Za rok 2016 dzięki OSP Izdebnik do banków krwi pojechało aż 50 litrów krwi z 4 akcji krwiodawstwa!

Dodatkowo  podczas akcji organizatorzy chętnie udzielą porad związanych z ulgami dla krwiodawców, opowiedzą jak i gdzie można z nich korzystać, postarają się odpowiedzieć na każde nurtujące pytanie krwiodawcy.