OSP Leńcze otrzymało wóz bojowy

W sobotę OSP Leńcze świętowało 110 lecie swojego istnienia, wraz z nimi strażacy z całej okolicy, w tym dniu miejscowa jednostka wzbogaciła się o wóz bojowy.

W trakcie sobotnich uroczystości został poświęcony i przekazany jednostce nowy samochód ratowniczo-gaśniczy , napędem 4×4, jest to samochód terenowy, na podwoziu STARA 266 ze zmodernizowaną kabiną wraz z silnikiem z 220 konnym silnikiem MAN-a.

Poświęcenia samochodu dokonał Ksiądz Proboszcz Bogdan. Burmistrz Miasta Augustyn Ormanty przekazał kluczyki i dokumenty samochodu naczelnikowi OSP Mirosławowi Skrzyńskiemu, a ten z kolei kierowcy OSP druhowi Patrykowi Kowalskiemu.

Osoby, które przyczyniły się do pozyskania środków finansowych na zakup samochodu pożarniczego otrzymały od OSP Leńcze pamiątkowe statuetki.

W sobotę w trakcie uroczystości odznaczono Brązowymi Medalami Zasługi zasłużonych strażaków z Leńcz: Stanisława Buckiego, Bartłomieja Kowalskiego i Mirosława Skrzyńskiego,

Ochotnicza Straż Pożarna w Leńczach została odznaczona wysokim odznaczeniem strażackim, którym jest Medal Honorowy im. Bolesława Chomicza.

Zasłużeni strażacy z Leńcz otrzymali odznaczenia: złotymi Medalami za Zasługi dla Pożarnictwa odznaczeni zostali: Marceli Biela, Daniel Grodecki, Krzysztof Halcarz i Łukasz Marszałek. Brązowymi Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa odznaczono Panią Jolantę Krzeszowską-Mirochę, a odznakami „Strażak Wzorowy” druha Łukasza Horwata i Tomasza Salę.

W tym dniu najmłodsi członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej złożyli ślubowanie.

{foto: OSP Leńcze}

 • krytyk

  nowy wóz na 3 wyjazdy w miesiącu? 😀

 • Gyru

  Proszę napisać ile lat ma ten Nowy samochód bo data jego produkcji to chyba gdzieś z 35 lat temu, jak można za coś tak starego płacić ponad 300 tyś. zł.

 • obserwator

  Ormantego mieszkańcy Leńcz powinni na taczkach wywieść za to, że zabrał 200 tys zł ze środków przeznaczonych na budowę drogi by ulokować je w projekt budowy ronda w Kalwarii . Jak kiedyś Kazik śpiewał Wałęsa oddaj nasze 100 mln, to teraz mieszkańcy Leńcz zaśpiewać powinni Ormanty oddaj nasze 200 tys

 • sąsiad

  od kiedy STAR 266 ma napęd 4×4 ???