OSP Przytkowice otrzymało wsparcie od Marszałka Województwa

Marszałek Województwa Małopolskiego przekazał wsparcie dla strażaków ochotników biorących udział w konkursie „Małopolskie Remizy 2015”.

Pomoc trafi także do OSP Przytkowice, dotację z rak Marszałka odebrali burmistrz Augustyn Ormanty, Prezes Tadeusz Chrostek i Naczelnik Robert Rudecki, reprezentujący Ochotniczą Straż Pożarną w Przytkowicach, która w tym roku przystąpiła do konkursu.

W ramach otrzymanych środków będą realizowane prace remontowo-budowlane – nadbudowa budynku remizy OSP Przytkowice (zmiana dachu na dwuspadowy). Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego przekazał na ten cel kwotę 39.450 zł.

Stworzone przez nas programy udowadniają, że samorząd województwa chce współpracować z ochotniczymi strażami nie tylko od święta, ale na co dzień, poprzez konkretne wsparcie. Wiemy jak ważni jesteście dla bezpieczeństwa Małopolski i jak ważna i potrzebna jest służba strażaków-ochotników – mówił podczas wydarzenia marszałek Marek Sowa.

Poza Kalwarią Zebrzydowską gwarancje wsparcia finansowego z rąk marszałka odebrali w ramach „Małopolskich Remiz” przedstawiciele  gmin: Babice, Trzebinia, Brzeszcze, Chełmek, Osiek, Oświęcim, Polanka Wielka, Andrychów,  Stryszów i Tomice, a w ramach „Bezpiecznej Małopolski” przedstawiciele gmin: Osiek, Oświęcim, Przeciszów, Zator, Andrychów, Stryszów i Wieprz.

Przypomnijmy, że program „Małopolskie remizy” realizowany jest w województwie małopolskim od 2009 roku. Ma na celu udzielanie pomocy finansowej na wykonanie prac remontowych i budowlanych w remizach. Od 2013 realizowany jest razem z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, który wspiera między innymi działania termomodernizacyjne czy ograniczające niską emisję . Z kolei dzięki  konkursowi „Bezpieczna Małopolska” możliwy jest zakup sprzętu czy umundurowania potrzebnych OSP.

 

{malopolskie.pl}

  • Mort

    Wygląd sprawa względna, grunt ze sie spotyka z marszałkami, ministrami czy wojewodami bo Stradomski przez 4 lata nie miał tyle spotkań na tych szczeblach co Ornanty zrobił w pół roku. To jest skuteczność w administracji a nie zrobienie dziury w budżecie na 15.000.000 i kupienie ekspresu do kawy za 5.000! O dzięki ci panie ze Cimrowej i Stradomskiego juz nie ma u władzy a komentarze stylistyczne skieruj di metroka Halinci ha ha

  • wojenko cóżesz Ty za Pani

    Burmistrzu Ormanty, wreszcie nabądź nieco ogłady.Ostatniego guzika w marynarce NIE ZAPINAJ!!! Bo wyglądasz jak łokocek.