W sobotę Ochotnicza Straż Pożarna w Bugaju świętowała Jubileusz 50-lecia, w tym dniu strażacy z Bugaja otrzymali samochód pożarniczy Ford Ranger, na który Gmina przeznaczyła 50 tys. zł.

Na jubileusz do strażaków ochotników z OSP Bugaj przybyli strażacy z gminnych jednostek, Jubileusz rozpoczął się od polowej mszy świętej, która odprawił ks. proboszcz parafii św. Józefa w Kalwarii Zebrzydowskiej Wiesław Cygan.

Strażaków i zaproszonych gości witał Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Bugaju druh Andrzej Ziemla, dziękował osobom które przyczyniły się do pozyskania nowego samochodu dla strażaków z OSP Bugaj.

Przypomnijmy przy uchwalaniu tegorocznego budżetu Augustyn Ormanty wprowadził poprawki, które uzyskały akceptację większości radnych wśród nich znalazło się 50 tys. zł które trafiło do OSP Bugaj na zakup samochodu.

Do OSP Bugaj trafił lekki samochód ratowniczo-gaśniczy Ford Ranger, kluczyki i dokumenty naczelnikowi OSP Bugaj Henrykowi Płaczkowi przekazał burmistrz Augustyn Ormanty.

Natomiast osoby, które przyczyniły się do pozyskania środków finansowych na zakup samochodu pożarniczego otrzymały od OSP Bugaj pamiątkowe statuetki.

{foto – kalwaria-zebrzydowska.pl}

 • stracone pieniądze

  Bugajanie, ile razy wyjechaliście tym cudeńkiem? Oczywiście pytanie dotyczy interwencji strażackich, nie innych wyjazdów, np. ocieranie zalanych łzami pątniczki, podwożenie księży.

 • obserwator

  Poprawcie oświetlenie jednego reflektora przy kebabie mającego oświetlać wieżę kościółka, bo na razie świeci we świat. Jego łuna mija się z wieżą i widać ją na niebie 😉

 • ratuj się kto może

  Jeśli to auto Ranger to takie najmądrzejsze wydarzenie dla strażackiej braci z Bugaja, wszyscy wychwalają pod niebiosy ten prezent, to mam pytanie. Kto to wymyślił, co będą dzielne druhy gasić, gdzie będą dojeżdżać, co będą wozić na „pace” samochodu, a kogo w szoferce. Ludzie, dajcie głos, przyznajcie się, powiedzcie TO JA miałem pomysł. A może ten koncepcja zrodziła się w głowie przy okazji „stacji na Bugaju”?

 • 3000

  Cenzura jest na tym portalu. Napisałem troszkę nie przychylnie, lecz nie obraźliwie o księdzu ,to moje wpisy są usuwane. USUWANE WIELOKROTNIE . Trzeba mieć poglądy i zdanie takie jak cenzor portalu,albo wylot.Cenzura jak w PRL-u

 • dd3000

  Chciałem zarzucić stronniczość portalowi. 2x napisałem mało przychylnie lecz nie obraźliwie o księdzu który tam coś czaruje nad tym pojazdem. Oba moje komentarze zostały osunięte. Ogłaszam więc że portal pozostawia komentarze które mu odpowiadają, a takie które nie są po jego myśli usuwa . Czyli PRL w Nasza Kalwaria całą gębą . Długo to pewnie też nie powisi.

 • teodor

  No ale przed wyborami to sie rózne cuda dzieja.
  OSP Bugaj ma Rangera a w Swinnej otwarli nie dokonczoną zapore.
  Najgorsze jest to ze politycy myślą ze obywatele sa takimi samymi deb*l*mi jak oni i nie zauwaza ze te cuda sie dzieją przed wyborami tylko a przez reszte kandencji ograbianie Polski trwa w ciszy.

 • dd.

  O jakiś pan w sukience z czarodziejską różdżką

 • Głupota władzy

  Stwórzmy ranking głupoty (absurdów) kalwaryjskich, proponuję:
  1. Zakup samochodu terenowego dla OSP Bugaj

 • Wygłupy na miejscu…

  Kabaret w Kalwarii: 1). autko (poświęcone!) dla strażaków bugajskich, powinni wydobyć motopompę na pych i jeździć po dróżkach, autko do ratowania pątniczek; 2). Grzesiu Pasternak na 6 lat „derektor” ośrodka zdrowia, przegrał konkursy w NFZ, odeszli pacjenci i lekarze, w ośrodku hula wiatr, a Grzegorz i tak najlepszy. 3). Dyrektorka biblioteki zarządzająca budżetem 550 tys. zł z 7 osobową załogą i księgową, którą zarabia więcej niż dyrektorka; dyrektorka ma za nic radę miejską, która jest chlebodawczynią, opowiada dyrdymały bądź nie odpowiada w ogóle; i dalej najlepsza, nie do ruszenia. 4). Zabytek tzw. winiarni, który gmina nabyła po to aby się rozleciał na oczach nas wszystkich. 5) … itp. I Jego Najwyższa Siła Burmistrz z wszelakimi tytułami naukowymi i wojskowymi, odznaczany co rusz. On zawsze ma rację!

 • dd3000

  miało być zaczarowaną różdżka ups literówka

 • dd3000

  O jakiś pan w sukience z zaczarowaną różyczką ?

 • belfer

  Kupcie im od razu ciężki, bo mają te 4 wyjazdy rocznie to prawie, w tym jeden na święto św Floriana 😉