„Skała” wyszkoliła pierwszy oddział

Oddział Obrony Terytorialnej „Skała” z Kalwarii Zebrzydowskiej w lipcu intensywnie się szkolił, rekruci z OT „Skała” wzięli udział w 24 godzinnym egzaminie kończącym kurs unitarny.

Członkowie Oddziału Obrony Terytorialnej „Skała”, przez ostatni miesiąc intensywnie ćwiczyli obyli min. szkolenie ogniowe z Kbk AKM, działania roty w patrolu, zasadzka – przygotowanie i reakcja, podstawy łączności. Szkolili się też z broni krótkiej oraz okazanie broni myśliwskiej

Ostatnio rekruci wzięli udział w 24 godzinnym egzaminie kończącym kurs unitarny. Do pokonania mieli 25,5 kilometrową trasę, gdzie mogli w praktyce wykazać się przyswojoną wiedzą.

W kilku realizowanych zadaniach oceniano umiejętności m.in. z terenoznawstwa, survivalu, działania w patrolu bojowym, reakcji na kontakt, znajomości broni. Egzaminatorem okazał się również czas, teren i pogoda.

Po 18 godzinnym marszu rekruci dotarli do wyznaczonego celu – trasa wiodła beskidzkimi szlakami, leśnymi i polnymi drogami i często zwykłym bezdrożem. Uczestnicy okazali wysoką wytrzymałość i odporność na trud. Na szczególne uznanie zasłużył kolega ,który po wcześniejszej kontuzji całą drogę przebył o kulach. Marsz zakończyła nocna burza i bytowanie w deszczu. Wszyscy rekruci zaliczyli egzamin otrzymując prawo do noszenia beretu – informują członkowie Oddział Obrony Terytorialnej „Skała” z Kalwarii Zebrzydowskiej.

Oddział Obrony Terytorialnej „Skała”, powstał z inicjatywy Bartosza Gałkowskiego, to pierwsza taka inicjatywa w skali całego powiatu.

„Skała” informuje, że osoby zainteresowane działalnością Obrony Terytorialnej, będą mogły do tej formacji przystąpić we wrześniu, kiedy ruszy kolejny nabór, tymczasem zapraszają do śledzenia profilu na FB – Obrona Terytorialna „Skała” Kalwaria Zebrzydowska