Przez całą sobotę na doskonale przygotowanej murawie Kalwarianki 8 zespołów rywalizowało w III Memoriale im. Michała Sarapaty. Wygrała Wisła Kraków w finale pokonała Akademię Piłkarską 21 3:0. Poprzez sportową rywalizację młodzi pokazali, że pamięć o Michale trwa.

Była to już trzecia edycja Memoriału, jednak w tym roku zorganizowana została na najwyższym poziomie, co zgodnie przyznali trenerzy i opiekunowie, który uczestniczą w podobnych turniejach w Polsce.

Memoriał się odbywał pod Patronatem Trenera Reprezentacji Polski Adama Nawałki, Ambasadorem turnieju był wielki Fan piłki nożnej –Legendarny Wokalista Zespołu Lady Pank – Janusz Panasewicz, na Memoriał zapraszał  też Adam Kokoszka – piłkarz Śląska Wrocław, który był obecny w Kalwarii.

Organizując Memoriał  jego pomysłodawcy chcą  by pamięć o Michale trwała wśród młodych piłkarzy. 

Przed rozpoczęciem rywalizacji w miejscu gdzie tragiczną śmierć poniósł Michał Sarapata złożono wiązankę kwiatów i zapalono znicze, a wzruszony pan Zbigniew Sarapata skierował do młodych słowa wspominając syna Michała.

W Kalwarii zagrały jedne z najlepszych drużyn w Polsce, takie jak : Wisła Kraków, Jagiellonia Białystok, GKS Tychy, Akademia Piłkarska 21 Mirosława Szymkowiaka i Tomasza Frankowskiego, Akademia Sportu Progres Kraków Jerzego Dudka, PUKS Karol Wadowice, Unia Oświęcim  wystąpiła też Kalwarianka.

Drużyny zostały podzielone na dwie grupy, rywalizowano na dwóch milejszych boiskach,  rywalizacji towarzyszyła upalna słoneczna pogoda, walka była zacięta, młodzi zawodnicy walczyli o każdy skrawek boiska.

Pomimo młodego wieku wykazywali wielkie zaangażowanie i hart ducha. Nie brakowało ciekawych zagrań i pięknych bramek, których młodym mogą pozazdrościć seniorzy.

W meczu finałowym Wisła Kraków pokonała 3:0 zespół Akademii Piłkarskiej 21 z Krakowa. W meczu o trzecie miejsce zespół PUKS Karol Wadowice przegrał z Jagiellonią Białystok 4:1.

Kolejne miejsca zajęły zespoły: Unia Oświęcim, GKS Tychy, MKS Kalwarianka, Progres Kraków.

Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale, każdy z zawodników otrzymał zaproszenie do Enegylandii, drużyny otrzymały okazałe puchary, a najlepszym  zawodnikom wręczono pamiątkowe statuetki.

Głównym organizatorem Memoriału była firma Domeno,  o sprawny przebieg rywalizacji i organizację zadbał PUKS Karol z Wadowic. Współorganizatorem Memoriału była MKS Kalwarianka, CKSiT, PUKS Karol Wadowice, NaszaKalwaria.

Nagrody ufundowała Energylandia, a puchary i medale Burmistrz Kalwarii Zebrzydowskiej.

Głowni organizatorzy Memoriału, już zapowiedzieli, że za rok odbędzie się kolejny, a by był jeszcze lepiej przygotowany i stał jeszcze na wyższym poziomie prace nad jego organizacją rozpoczną się z początkiem przyszłego roku.

 • muki

  Ale Sosnowianka teraz sie rozkreca i nabiera tempa,wywalono starego trenera i zaczeli wyniki robic i strzelac Kmak z Galuszka i w pomocy ten czarny kamerunczyk.Teraz Sosnowianka wygrala dwa mecze z rzedu i gra z Wegrzcami i ma szanse znowu wygrac.Jak narazie z druzyn naszego powiatu w czwartej lidze najlepiej spisuje sie Beskid,sporej porazki na Cracovi doznala Iskra,ale Cracovia idzie po awans,niebawem beda derby Iskry ze Sosnowianka.W piatej lidze po slabym poczatku Kalwarianka wygrala mecz,niezle spisuja sie Brody jak na beniaminka i niebawem odbeda sie grand derby Kalwarianki z Cedronem Brody.W sobote Kalwarianka gra z Halniakiem Makow,a Cedron jedzie do Gromca.

 • kibol

  słyszałem ostatnio że chcą zdobyć Ligę Mistrzów takie maja plany i tak tez mówią maja tam takiego bajkopisarza pilkarskiego co plecie bajki

 • sosna

  hahah sosny po 8 meczach już 11 pkt straty do lidera i bliżej im do spadku niz do awansu z czym do czego totalna żedana to jest ten klub

 • kibol

  Tak wszyscy ich spisali na starty a tu proszę można, a Sosnowianka co kiche grają takie gwiazdy

 • MKS

  Jedenastu wspaniałych
  Górnik Libiąż – MKS Kalwarianka 1-2(0-2) 83- Fall 15, Daniel 22
  Skład MKS Kalwarianki ; Napieralski – Kocik , Curzydło , Morawa , Kawecki – Trzebuniak , Dybek , Pakosz , Węgiel – Daniel , Fall

 • afrykański duet uczy się pilnie przez całe ranki,
  jak strzelać bramki dla kalwarianki 👍

 • MKS

  MKS Kalwarianka – Garbarz Zembrzyce środa 17.30
  Afrykański duet kontra tercet egzotyczny z Zembrzyc

 • Marek

  Oby jak najwięcej takich wydarzeń w Kalwarii i okolicach.Oprawa oraz przygotowanie boisk na ekstraklasowym poziomie. Młode chłopaki ale grają bardzo dobrze już w piłkę.Z chęcią lepiej popatrzeć na takich dzieciaków.

 • AP21

  Wspaniały turniej! Organizacja na najwyższym poziomie!!! Pozdrawiamy Rodzice z AP21!

 • kibic

  Brawo!!!!!!!!!!!!!