Ogłoszono wstępny plan wizyty papieża Franciszka w Polsce, w ramach Światowych Dni Młodzieży. Niestety w planie papieskiej wizyty nie ma Kalwarii Zebrzydowskiej, ani Wadowic. Ojciec Święty odwiedzi Kraków, Częstochowę i były obóz zagłady Auschwitz-Birkenau.

Biuro prasowe Stolicy Apostolskiej podało wstępny plan wizyty papieża Franciszka w Polsce w ramach Światowych Dni Młodzieży.

Papież do Polski przyleci w środę 27 lipca i spędzi w nim pięć dni. Ojciec Święty przybędzie do Krakowa w godzinach popołudniowych. Wyląduje na lotnisku w Balicach, skąd uda się na Wawel. Tu dojdzie do spotkania z prezydentem Andrzeje Dudą, przedstawicielami rządu a także episkopatu.

W drugi dzień uda się z wizytą na Jasną Górę, gdzie odprawi mszę świętą z okazji 1050 lecia Chrztu Polski. Dzień później, w piątek 29 lipca papież odwiedzi teren byłego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. Tu papież ma wyspowiadać pięć osób w języku hiszpańskim, francuskim, włoskim. Wieczorem o 19:30 rozpocznie się czuwanie młodych z papieżem w Brzegach, koło Wieliczki. Momentem kulminacyjnym tego spotkania ma być  adoracja oraz koncert uwielbienia przygotowany przez Adama Sztabę. W ten dzień odprawi on też drogę krzyżową na krakowskich błoniach.

W czwarty dzień wizyty, w sobotę 30 lipca, papież Franciszek odwiedzi Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Przejdzie przez Bramę Miłosierdzia, a następnie odprawi mszę św. z udziałem kapłanów, osób konsekrowanych i polskich seminarzystów.

W niedzielę 31 lipca papież Ojciec Święty odprawi mszę i zakończy wizytę w Polsce. Podczas niej ogłosi miejsce kolejnych Światowych Dni Młodzieży. Przed odlotem spotka się z wolontariuszami i komitetem organizacyjnym w krakowskiej Tauron Arena. Po godzinie 18:00 odleci do Rzymu z lotniska w Balicach.

Przypomnijmy, że listopadzie podczas Audiencji Generalnej w Watykanie w obecności O. Biskupa Damiana Muskusa  Ojciec Kustosz Azariasz Hess przekazał zaproszenie na ręce Papieża Franciszka do złożenia wizyty w Sanktuarium Kalwaryjskim w czasie  Pielgrzymki do Polski z okazji Światowych Dni Młodzieży 2016.