Turniej Tańca zorganizowany przez Szkołę Tańca Professional Dance – Głogoczów ściągnął do Kalwarii tancerzy z całej Polski. Na parkiecie rywalizowało ponad 200 tancerzy.

Turniej został przeprowadzony w kilku kategoriach wiekowych i stopniu podzielonych na trzy bloki, a imprezę zakończyła Gala.

Publiczność  miała okazje zobaczyć Halę sportową w zupełnie innej odsłonie, za sprawą organizatorów zamieniła się w Wielką Salę Taneczną, położono też specjalny parkiet, zadbano o scenografie i błyskotki, był też duży telebim.

Tancerze rywalizowali w swoich kategoriach wiekowych i klasach sportowych przez cały dzień, sędziowie z uwagą śledzili każdy krok tancerzy, jak i stroje o wygranej decydują detale. Tancerze wykonali klasyczny Walc wiedeński, była też Rumba czy Samba.

W najbardziej prestiżowej kategorii młodzieży starszej 16-20 lat najlepsi okazali się Angelika Jaszewska i Konrad Gadko z klubu POLISH CLUB – Warszawa, za wygranie tej kategorii zgarnęli nagrodę główną przygotowaną przez organizatorów czek na kwotę 600 zł.

W tym gronie tancerzy Kalwaria Zebrzydowska też miała swojego przedstawiciela to Damian Hejmej, który od 7 lat trenuje taniec towarzyski, ze swoją partnerką Dominiką Dobranowska w swojej kategorii zajęli 4 miejsce.

W tym turnieju wystąpiły też dzieci, które stawiają pierwsze kroki na tak dużych imprezach najmłodsi mieli 8 lat i to oni poza najlepszymi parami zbierali największe barwa.

Turniej odbył się pod patronatem Starosty Wadowickiego Bartosza Kalińskiego, pod jego nieobecność puchary wręczał radny powiatowy Marek Cimer.

W tym roku na Turnieju była dużo słabsza frekwencja niż przed rokiem, złożyło się na to kilka czynników, słaba promocja w lokalnych mediach i odpłatne bilety, większość publiczności stanowili kibice tancerzy i najbliżsi.