pielgrzym91

W ostatnią sobotę odbyła się już VIII Piesza Pielgrzymka z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego z Krakowa – Łagiewnik do sanktuarium Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej. Trasa liczyła 33 km, pielgrzymce uczestniczyło 600 pielgrzymów najmłodszy miał 2 lata.

Inicjatorem pielgrzymki „Majówka w drodze” jest ks. Piotr Waligóra pochodzący z Kalwarii, obecnie wikariusz w parafii Matki Bożej Królowej Polski na Ruczaju w Krakowie.

W pielgrzymce uczestniczyło 600 pielgrzymów, wśród których były dzieci najmłodszy miał 2 lata, dorośli i starsi najstarszy uczestnik miał 78 lat. Wielu spośród pątników stanowiło całe rodziny.

Na początku naszego pielgrzymowania była piękna słoneczna pogoda. Po południu przyszło zachmurzenie, deszcz i burza – mówi ks. Piotr Waligóra i dodaje To jednak nie zraziło pątników. Na trasie pielgrzymim odwiedził, nas ks. bp. Jan Zając, który dodał nam otuchy i był dla nas wielkim wsparciem. Bardzo dziękujemy Kalwaryjskiej Orkiestrze i Kalwarianom i tym z okolic za uczestnictwo w tej pielgrzymce było ich kilkadziesiąt

W Bazylice Kalwaryjskiej Mszę Świętą i kazanie wygłosił do nas ks. bp. Damian Muskus. Pielgrzymów przy Bazylice Kalwaryjskiej witał Kustosz Kalwaryjskiego Sanktuarium O. Azariasz Hess oraz Kalwaryjska Orkiestra Dęta, pod batutą Tadeusza Steli.

W pielgrzymce każdego roku biorą udział głównie mieszkańcy z takich dzielnic Krakowa jak Borek Fałęcki, Łagiewniki i Podgórze. Są także grupy z Kalwarii Zebrzydowskiej i okolic, z Podhala z Ludźmierza, Nowego Targu i Zakopanego, Proszowic, Dobczyc, którzy wzięli udział w pielgrzymce na zaproszenie swoich znajomych.

Po wspólnej modlitwie pątnicy kalwaryjscy powrócili do Krakowa autokarami.