Ruszyła Budowa Centrum Edukacyjno-Rehabilitacyjno-Terapeutycznego Stowarzyszenia „Dać Szansę” w Wadowicach.   Do końca roku planowane jest osiągnięcie stanu surowego zamkniętego budynku. Budowa podzielona jest na 3 lata a jej całkowity koszt wynosi 4,5 ml. zł.

Zakrojona na szeroką skalę akcja „Buduj razem z nami”, której organizatorem jest Stowarzyszenie Rodziców i Opiekunów Dzieci Niepełnosprawnych „Dać Szansę”  w Wadowicach przynosi pierwsze widoczne dla wszystkich efekty. Dzięki pomocy ludzi dobrej woli oraz licznym zbiórkom  pierwsza łopata została właśnie wbita w ziemię.

Przypomnijmy, że już w 2016 roku Stowarzyszenie „Dać Szansę” uzyskało pozwolenie na budowę CERT, którego projekt wykonała Pracownia Projektowa PIK z Żor.

Podczas obchodów Światowych Dni Młodzieży na uroczystej mszy świętej Posłania na Campus Misericordiae w Krakowie  papież Franciszek pobłogosławił i poświęcił kamień węgielny pod budowę ośrodka. Na początku czerwca tego roku, spośród trzech firm, jakie zgłosiły się do wykonania prac budowlanych związanych z budową  CERT, wyłoniono jedną, która rozpoczyna właśnie swe działania. Funkcjonalny budynek w pełni przystosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych wykona Firma Budowlano Instalacyjna FRYC Gabriela Fryca z Ryczowa.

Początek budowy CERT jest dla nas wydarzeniem niezwykłym i inicjacyjnym – dzięki niemu rozpoczynamy walkę o dobrą przyszłość dla wszystkich osób niepełnosprawnych dzieci i młodzieży, która małymi krokami wkracza w dorosłe życie. Powstanie CERT jest spełnieniem marzeń nie tylko zarządu i rodziców niepełnosprawnych dzieci ale i zatrudnionych pracowników. Obecnie stowarzyszenie zatrudnia około 100 osób i obejmuje opieką ponad 300 niepełnosprawnych dzieci. Na swoją działalność wynajmuje aż dziewięć lokali położonych w różnych częściach naszego miasta, co niejednokrotnie utrudnia dojazd rodzicom dzieci na liczne zajęcia. Nie bez znaczenia jest fakt, że nasze działania związane z budową rozpoczęły się w roku 2016 – Roku Miłosierdzia, a cała działalność Stowarzyszenia bez wątpienia wpisuje się w tak liczne papieskie postulaty udzielania pomocy i wsparcia najbardziej potrzebującym — mówi Bogumiła Jończyk, prezes Stowarzyszenia „Dać Szansę”.

Do końca roku 2017 planowane jest osiągnięcie stanu surowego zamkniętego budynku. Budowa podzielona jest na 3 lata a jej całkowity koszt wynosi 4,5 ml. zł.  Na każdy okres realizacji inwestycji ciągle potrzebne są środki finansowe i pomoc ludzi dobrej woli. W tym celu  stowarzyszenie organizuje zbiórki publiczne oraz czyni starania o pozyskanie  środków na budowę  wśród darczyńców prywatnych oraz instytucji zewnętrznych. Zarząd stowarzyszenia  oraz rodzice niepełnosprawnych dzieci nie tracą ducha i wierzą że za 3 lata ich dzieci będą miały zajęcia w nowym budynku.

Osoby które zechciałyby wesprzeć budowę CERT mogą przekazać darowiznę na konto budowy:  Alior Bank nr 56 2490 0005 0000 4600 8902 9219.

 

{Stowarzyszenie „Dać Szansę”}