Pomimo kiepskiej pogody, ciężkich warunków do biegania na starcie Biegu Charytatywnego stanęło 110 osób, które na zakończenie biegu chwaliły cel i organizację biegu. Szczęśliwa był też Kacperek na rzecz którego kwestowano jak i jego najbliższa rodzina.

Trasa tego biegu należy do wymagających, liczyła 4 km. a metę biegu zaplanowano na Górze Ukrzyżowania, w tym roku można śmiało powiedzieć, że trasa była ekstremalnie trudna. Wart odnotowania jest fakt, że wszyscy ukończyli bieg i na dodatek nikt nie narzekał.

Bieg Charytatywny na Golgotę podzielono na trzy kategorię: klasyczny bieg canicross czyli bieg z psem przy pasie i marsz Nordic Walking, z podziałem na kobiety i mężczyzn.

Pierwszy na metę przybiegł Karol Paluch  Mistrzem Europy w canicross z czasem 15:45.

Największą grupę stanowili zawodnicy z UKS „Sokolik” Przytkowic, którzy w większości kategorii zajęli czołowe miejsca.

Najwięcej uczestników wystartowało w klasycznym biegu, sporo osób wzięło udział  w marszu Nordic Walking przyciągnął na start zawoadników z małopolski, a nawet ze śląska byli  z Zakopanego, Katowic, Cieszyna, Porąbki, Chełmka, Krakowa czy Piekar Śląskich. Najstarszy uczestnik biegu miał 67 lat, najmłodszy 6 lat.

Każda z osób startujących już poprzez udział w biegu wsparła chorego chłopca wykupując cegiełkę – numer startowy, a po biegu spośród wszystkich numerów startowych rozlosowano atrakcyjne nagrody sportowe, a główną nagroda był rower górski.

Przyjechałem z Katowic, startuję w różnych biegach ale muszę powiedzieć, że jestem bardzo mile zaskoczony organizacją jak i charakterem tego biegu charytatywnego. Przygotowano też bardzo dużo nagród dla uczestników, jak tylko czas i zdrowie pozwoli za rok też będę  – mówił jeden z uczestników

Przed rozpoczęciem Biegu w intencji Kacperka odprawiono Mszę Świętą, zmaganiom biegaczy przyglądał się Kacperek z którego twarzy nie znikał uśmiech, mocno wzruszona była też mama Kacpra.

Głównym celem biegu była zbiórka funduszy kosztowną rehabilitację Kacpra, który cierpi na zespół Larsena i torbiel zamóżdżkową.

Organizatorem biegu było CKSiT oraz UKS Sokolik wpierali ich  OSP Przytkowice, OSP Kalwaria Zebrzydowska, Mirosław Kleszcz – ratownik Medyczny, Konwent Bonifratrów w Zebrzydowicach.

Sponsorami II Biegu Charytatywnego na Golgotę byli: Pilpol, Bank Spółdzielczy w Kalwarii Zebrzydowskiej, Borówkowa Dolina Przytkowice, Maspex Wadowice, Ardik- Krys, Grana, Bahlsen

 

Wyniki:
Kategoria: Bieg Mężczyźni:
1 miejsce Adrian Guguła
2 miejsce Łukasz Wójcik
3 miejsce Dawid Paluch
4 miejsce Nikolas Imiołczyk
5 miejsce Rafał Szczypka

Kategoria: Bieg Kobiety:
1 miejsce Weronika Jurek
2 miejsce Bogusława Kupczak
3 miejsce Alekandra Kaputa
4 miejsce Marta Naglik
5 miejsce Kinga Słonina

Kategoria: Canicross Mężczyźni:
1 miejsce Karol Paluch
2 miejsce Szymon Guguła
3 miejsce Mieczysław Paluch
4 miejsce Kacper Chrostek
5 miejsce Bogusław Klaczak

Kategoria: Canicross Kobiety:
1 miejsce Aleksandra Górna
2 miejsce Monika Byrgiel
3 miejsce Wiktoria Bober
4 miejsce Kinga Pamuła

Kategoria: Nordic Walking Mężczyźni:
1 miejsce Rafał Kuchta
2 miejsce Roman Kołodziejczyk
3 miejsce Michał Kukuła
4 miejsce Jerzy Feliks
5 miejsce Tomasz Janeczek

Kategoria: Nordic Walking Kobiety:
1 miejsce Alina Chramiec
2 miejsce Renata Klaczak
3 miejsce Jadwiga Górny
4 miejsce Martyna Nędza
5 miejsce Marta Stawiarska