Biegiem, z kijkami, z psami 14 maja pobiegną dla Kacperka w drugiej edycji Charytatywnego Biegu Na Golgotę. Podczas biegu zbierane będą pieniądze na rehabilitację Kacperka z Barwałdu Średniego.

Kacperek jest przedszkolakiem. Cierpi na na zespół Larsena i torbiel zamóżdżkową.  Pieniądze posłużą do bardzo kosztownej i długotrwałej rehabilitacji chłopca.

Bieg na dystansie 4 kilometrów rozpocznie się startem wspólnym na parkingu pod Klasztorem w Kalwarii Zebrzydowskiej.

W biegu wziąć udział mogą biegacze, zarówno zawodowcy jak i amatorzy a także miłośnicy nordic-walking i canicrossu, czyli biegu z psem. Nim zawodnicy wyruszą na trasę, w kaplicy św. Rafała o godz. 9:00 odprawiona zostanie specjalna Msza Św. w intencji Kacperka.

Można się już zapisywać drogą elektroniczną na adres bieg@ckstkalwaria.com lub w dniu zawodów, między 8:00 a 9:00. Wśród uczestników biegu rozlosowane zostaną nagrody rzeczowe.

Oficjalne rozdanie nagród, wręczenie dyplomów i medali nastąpi o godz. 12:00.

Organizatorami II Biegu Charytatywnego na Golgotę są Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej oraz UKS Sokolik Przytkowice.

Wsparcie: Pilpol, Ochotnicza Straż Pożarna w Przytkowicach, Konwent Bonifratrów w Zebrzydowicach, Bank Spółdzielczy w Kalwarii Zebrzydowskiej, Maspex Wadowice, Borówkowa dolina Przytkowice, Ardik- Krys.

Tutaj więcej – II Charytatywny Bieg na Golgotę

 

Tak było rok temu: