1 października na stację kolejową  Kalwaria Zebrzydowska-Lanckorońska przyjedzie zabytkowy pociąg Retro ze skansenu w Chabówce. To świetna wiadomość dla miłośników kolei i nie tylko, warto już dziś rezerwować sobie czas na to wydarzenie.

Warto podkreślić, że w kwietniu tego roku Zarząd Województwa  Małopolskiego wybrał ofertę Nowosądeckiego Stowarzyszenia Miłośników Kolei pod nazwą „Małopolskie Szlaki Turystyki Kolejowej – II edycja”. Dzięki projektowi uruchomionych zostało 25 przejazdów turystycznych po najpiękniejszych trasach kolejowych regionu z pakietem wielu atrakcji dodatkowych.

W sobotę 1 października zorganizowany  zostanie przejazd na trasie Kraków – Łagiewniki – Skawina – Kalwaria Zebrzydowska – Wadowice – Andrychów i z powrotem.

Urząd Miasta w Kalwarii Zebrzydowskiej także zaangażował się w ten projekt, przygotowane zostanie poczęstunek przez Koło Gospodyń „Swojskie klimaty” z Barwałdu Średniego, nie zabraknie „Ogórka Kalwaryjskiego” , a także innych smakołyków.

W Kalwarii Zebrzydowskiej Pociąg Retro zostanie uroczyście powitany, będzie sporo atrakcji a największą będzie możliwość z bliska podziwianie pociągu Retro oczywiście z lokomotywą parową i historycznym składem.

Na stacji kolejowej Kalwaria Zebrzydowska-Lanckorona Pociąg Retro spodziewany jest 1 października o godzinie 11:30.

Głównym organizatorem tego przedsięwzięcia jest Nowosądeckiego Stowarzyszenie Miłośników Kolei, które zrzesza pasjonatów kolei z Nowego Sącza oraz całej Małopolski.

Mają już doświadczenie w tego typu projektach: od 2011 roku zajmuje się organizacją okazjonalnych przejazdów historycznymi pociągami trasą dawnej Galicyjskiej Kolei Transwersalnej na odcinku z Nowego Sącza do Chabówki. Stowarzyszenie prowadzi w Nowym Sączu Izbę Tradycji Kolejarzy Węzła Sądeckiego – społeczne muzeum świadczące o kolejarskich tradycjach miasta i regionu.

Więcej informacji o projekcie „Małopolskie Szlaki Turystyki Kolejowej” można znaleźć na stronie internetowej kolejegalicyjskie.pl

{kolejegalicyjskie.pl, kalwaria-zebrzydowska.pl}