W dzisiejszym dniu wierni uczestniczyli w kolejnych odsłonach Wielkiego Tygodnia, na które złożyły się sceny m.in. „Ostatnia Wieczerza”, „Pożegnanie z Apostołami”, „Modlitwa w Ogrodzie oliwnym”, „Pojmanie”. Ojciec Kustosz Konrad Cholewa obmył stopy dwunastu apostołom występującym w Misterium.

Odegrana została misteryjna scena „Ostatniej Wieczerzy”, po której procesja pasyjna wyruszyła w kierunku Góry Oliwnej. Tam nastąpiło pojmanie Pana Jezusa.

Wielkoczwartkowe misterium zakończyła scena „Sądu Wieczornego” przy kaplicy „U Kajfasza”. Po niej, w pobliskim kościele Wieczernika była sprawowana Msza św. Wieczerzy Pańskiej.

Tysiące wiernych podążało za Jezusem i Apostołami uczestnicząc w kolejnych etapach Męki Pańskiej znanych z Ewangelii: „Pożegnanie z Apostołami”, „Modlitwa w Ogrodzie oliwnym”, „Pojmanie”, „Przejście przez rzekę Cedron i Bramę Wschodnią do Jerozolimy”, „Sąd wieczorny u Annasza i Kajfasza” oraz „Zaparcie się Piotra”.

Zgromadzeni w skupieniu i uwadze wsłuchiwali się w Słowo Boże głoszone przy każdej ze stacji przy których zatrzymywał się pasyjny pochód. Podczas kalwaryjskiego misterium wierni nie tylko oglądają kolejne sceny z życia Chrystusa, ale przede wszystkim mocno je przeżywają.

W Wielki Czwartek  po porannej Eucharystii nastąpił poświęcenie „Wieczerzy Pańskiej” – opłatków podobnych do wigilijnych. Pielgrzymi zabiorą je do domów i przekażą swoim bliskim. Wieczornej Mszy Wieczerzy Pańskiej przewodniczył Teofil Czarniak.

Jutro rano w Wielki Piątek,  procesja wyruszy od Domu Kajfasza przez Ratusz Piłata i kościół Ukrzyżowania do kaplicy Grobu Pana Jezusa na szczycie góry Ukrzyżowania, gdzie do niedzieli będzie trwała adoracja. Podczas wielkopiątkowej procesji główne kazanie wygłosi metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski. Liturgii Wielkiego Piątku przy kościele Ukrzyżowania przewodniczyć będzie bp Jan Szkodoń.

W Niedzielę Zmartwychwstania wierni wezmą udział w porannej procesji, podczas której z Kaplicy Grobu Pańskiego do Bazyliki Głównej zostanie przeniesione ciało Jezusa w Eucharystii. Procesji rezurekcyjnej i Mszy św. będzie przewodniczyć bp Jan Szkodoń.