Mieszkańcy Kalwarii Zebrzydowskiej pożegnali stary i powitali Nowy Rok 2017, podobnie jak rok wcześniej, spotkali się o godz. 20:00 na Kalwaryjskim Rynku by zobaczyć pokaz fajerwerków, przybyło ich naprawdę sporo. 

Pokaz sztucznych ogni zgromadził sporo mieszkańców przybyło ich blisko tysiąc,  przybyli oni na rynek całymi rodzinami, były też małe dzieci, z myślą o nich ten pokaz został zorganizowany o takiej godzinie.  Patrząc na frekwencję,  trzeba przyznać że był to dobry pomysł.

Wygląda na to, że puszczanie fajerwerków o takiej godzinie, stanie się wkrótce tradycją także w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Dodatkową atrakcją dla najmłodszych była instalacja świetlna, świąteczna bańka na tle której mieszkańcy wraz ze swymi pociechami chętnie robili sobie fotografie.

 

Już na sporo przed 20:00 rynek zapełnił się mieszkańcami Kalwarii i okolicy, w oczekiwaniu na pokaz fajerwerków wszystkim towarzyszyła muzyka. 

Nie zabrakło życzeń, które złożył Burmistrza Miasta Augustyn Ormanty i Łukasz Dziedzic z CKSiT. O 20:00 zgodnie z zapowiedziami w niebo poleciały fajerwerki ich pokaz trwał nieco ponad 8 minut.

Nad bezpieczeństwem czuwała Policja, a także niezawodni strażacy ochotnicy z OSP z Kalwarii Zebrzydowskiej.