Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach  poszukują sprawców włamań do kilku domów w budowie do których doszło w ostatnim okresie czasu. Kradzieży dokonano m.in w Stanisławiu Dolnym, Lanckoronie.

Sprawcy włamali się do budynków z których skradli miedzy innymi:  elektronarzędzia, armaturę  i sprzęt AGD.

Policjanci prowadzą poszukiwania sprawców włamań, weryfikują dowody i ślady zebrane na miejscu przestępstwa, jednocześnie  apelują do osób, które posiadają ważne informacje, mogące pomóc w ustaleniu personaliów sprawców o kontakt z  policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach pod numer telefonu 33 8729200  lub najbliższą jednostką Policji pod numer alarmowy 997.

Policjanci zwracają się również z prośbą do mieszkańców  o zwracanie uwagi i reagowanie na przypadki dostrzeżenia podejrzanie zachowujących się osób znajdujących się w pobliżu tego rodzaju budynków. W przypadku wątpliwości,  prosimy o kontakt z Policją pod numer alarmowy 997.

Policjanci apelują do mieszkańców, aby zwracali uwagę na wszelkie podejrzane zdarzenia:

– zaparkowane w rejonach posesji obce , nieznane pojazdy,

– osoby budzące podejrzenie , przebywające w sąsiedztwie naszych lub sąsiednich posesji

– osoby wypytujące o sprawy związane z sąsiednimi posesjami ( czy jest sąsiad, kiedy wróci, itp. ) , sprawcy w ten sposób mogą dokonywać rozpoznania przestępczego

Numer rejestracyjny pojazdu, rysopis podejrzanie zachowującej się osoby, nawet drobny, lecz niepokojący szczegół w zachowaniu się jakiejś osoby może być niezwykle cenny nie tylko w przypadku ustalania sprawców kiedy dojdzie już do włamania, ale także w celu zapobieżenia takiemu zdarzeniu. Swoje spostrzeżenia można również zgłaszać dzielnicowemu.

Policja apeluje aby nie zostawiać swoich mieszkań bez nadzoru, a tym samym nie damy „złodziejaszkom” możliwości na łatwy łup.