Komenda Powiatowa Policji w Wadowicach szuka pedofila, który w Barwałdzie Górnym próbował  zgwałcić dziewczynkę. Ktokolwiek może pomóc w ustalenie sprawcy, proszony jest o pomoc.

Policja  pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wadowicach prowadzi postępowanie przygotowawcze w sprawie zaistniałego w dniu 2 sierpnia tego roku w Barwałdzie Górnym czynu o podłożu seksualnym. Jak poinformował nas prokurator rejonowy Sebastian Kiciński, chodzi o przestępstwo z artykułu 197 Kodeksu Karnego paragraf 2 (molestowanie seksualne i doprowadzenia do poddania się czynności seksualnej na nieletniej dziewczynce, poniżej 15 roku życia).

W toku śledztwa ustalono, że prawdopodobnym sprawcą jest mężczyzna w wieku około 25-30 lat, wzrost około 170-175 cm, o średniej sylwetce, cera śniada, z bliznami po przebytym trądzik, włosy czarne krótkie, oczy brązowe, bez zarostu z wyraźnie wysuniętą dolną szczęką.

W dniu zdarzenia ubrany był w podkoszulek z krótkim rękawem koloru czarnego, spodnie ¾ również koloru czarnego, plecak czarny na szelkach, w uszach miał słuchawki od telefonu. Prawdopodobnie miał też tatuaż na ręce (przedramieniu) w postaci czarnych liter, prawdopodobnie jakiś tribal — czytamy w komunikacie policji przesłanym do naszej redakcji.

Ktokolwiek może pomóc w ustaleniu sprawcy przestępstwa proszony jest o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Wadowicach pod numerem 33 8729200 lub 997 albo z najbliższą jednostką policji.

Mundurowi zapewniają anonimowość.