W dniu wczorajszym policjanci z Komisariatu Policji w Kalwarii Zebrzydowskiej zatrzymali kierującą, która była nietrzeźwa i wykonywała  niebezpieczne manewry na drodze, interweniował policjant jadący na służbę.

Do zdarzenia doszło 9 sierpnia około godziny 23.30 w miejscowości Brody na drodze K-52.

Policjant  zauważył kierowcę samochodu marki Opel, który jechał slalomem, stwarzając zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Widząc wyczyny kierowcy na drodze doprowadził do zatrzymania pojazdu na poboczu, a gdy wyczuł woń alkoholu z ust kierującej zabezpieczył kluczyki od samochodu Opel uniemożliwiając dalszą jazdę, następnie wezwał patrol Policji. Dodatkowo kobieta nie posiadała przy sobie dokumentu uprawniającego do prowadzenia pojazdów – informuje Policja 

Jak się okazało 46 – letnia mieszkanka Gminy Stryszów miał w organizmie 1,57 promila alkoholu. Kobieta już wkrótce przed sądem odpowie za popełnione przestępstwo. 

Natomiast osobą, której należą się podziękowania za błyskawiczną reakcję na niebezpieczną sytuację, okazał się 28 – letni policjant,  na co dzień pracujący w Komendzie Wojewódzkiej  Policji w Krakowie.