Minął już pierwszy tydzień XIX Dni Papieskich. W CKSiT odbył się Przegląd Pieśni Religijnej, Poezji Religijnej, oraz Muzyki Instrumentalnej, a w Hali sportowej rozegrano turniej piłki siatkowej i piłkarską majówkę. W sobotę w Wielka Gala na zakończenie. 

Podczas pierwszych trzech dni w sali widowiskowej Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej uczestnicy mieli okazję zaprezentować swoje talenty i umiejętności w Przeglądzie Pieśni Religijnej, Poezji Religijnej, oraz Muzyki Instrumentalnej.

Komisje miały bardzo trudne zadanie, wyłonić najlepszych spośród bardzo licznej grupy młodych, utalentowanych artystów. Po długich obradach oceniającym udało się przyznać kolejne miejsca na podium oraz wyróżnienia w poszczególnych kategoriach.

Czwartego dnia odbył się Rajd Papieski, podczas którego drużyny ze szkół podstawowych, gimnazjum i szkół średnich powiatu wadowickiego współzawodniczyły ze sobą pokonując wyznaczone trasy i rywalizując podczas konkurencji sportowych.

Każda drużyna zaprezentowała także swoje talenty wokalne prezentując na scenie autorskie piosenki. I tu komisja miała niełatwe zadanie, żeby wyłonić najlepszych. W piękny słoneczny dzień grupy wykazały się dobrą formą oraz dużymi umiejętnościami zdobywając pierwsze miejsca.

Piątek był dniem modlitewnym. Wieczorem ulicami miasta Kalwarii pod opieką Policji i Straży ze świecami i śpiewem na ustach rozważaliśmy Drogę Światła. Rzęsisty deszcz nie odstraszył zgromadzonych.

W sobotę na hali sportowej w Kalwarii Zebrzydowskiej odbyła się piłkarska majówka. Drużyny Policjantów, Księży, Strażaków oraz sympatyków PKS Św. Józef walczyli o zwycięstwo w turnieju piłki nożnej. Najlepszą drużyną okazała się drużyna Policjantów, II miejsce zdobyli Strażacy, a zaraz za nimi uplasowali się sympatycy klubu. Księża usytuowali się na ostatnim miejscu.

Dni te pokazały, jak wiele talentów kryje się wśród dzieci i młodzieży i jak ważne jest wspólne działanie w grupie żeby osiągnąć sukces.

W sobote o 16.00 odbędzie się Koncert Laureatów oraz uroczyste wręczenie nagród  w auli Wyższego Seminarium Duchownego OO. Bernardynów w Kalwarii Zebrzydowskiej.

 

{dnipapieskie.pksswjozef.pl}