W Lanckoronie trwa Festiwal „Anioł w Miasteczku”,  Anioły duże i małe opanowały Lanckoroński Rynek, wczoraj było ich ponad pół tysiąca. 

Tylu Aniołów w Lanckoronie jeszcze nie widziano. Po raz kolejny  Lanckoronie udało się  stworzyć anielski klimat. Anioły po raz kolejny pokazały, że w Lanckoronie się zakochały.

Przez cały weekend w Lanckoronie trwa Festiwal „Anioł w Miasteczku”,  z radosną atmosferą, każdy kto tu przybył obdarował drugiego radością i uśmiechem.

W sobotę lanckoroński Rynek wypełnił się  gośćmi, nie zawiodły też Anioły. Tradycyjny zlot Aniołów zaplanowano na sobotnie popołudnie, wygląda na to że Anioły pokochały  Lanckoronę, nigdy wcześniej nie widziano ich aż tak dużo. W 2013 doliczono sie ich 352, a rok temu 412, a wczoraj aż 508. 

Każdy z przybyłych Aniołów przeszedł przez specjalny mostek, a uroczy Anioł sprawdzał czy posiada on anielskie atrybuty, mógł to tez być atrybut diabelski, każdy z nich otrzymał Certyfikat Anielski. Po tym wszystkim było „Anielskie posłanie – balonik z aniołkiem dla ukochanych” a aniołowie przemaszerowali też przez Lanckoronę.

Anioły na Lanckoroński rynek zleciały się z różnych stron nie tylko z tych najbliższych, były Anioły ze Śląska czy też Krakowa, mocna ekipa Aniołów przyfrunęła z Przytkowic z  klubu UKS Sokolik wraz ze swoimi czworonogami.

W tym roku na Lanckorońskim rynku pojawiło się bardzo duzo straganów, można było zakupić ozdoby świąteczne, czy tez smakować potrawy i przysmaki.

Idea Festiwalu Aniol w Miasteczku jest pomoc innym i niesienie dobrego przesłania, strażacy ochotnicy z OSP Izdebnik nie zapomnieli o swoim druhu Piotrze Sikorze potrzebującemu pomocy, w czasie Festiwalu jest prowadzona zbiórka środków, na budowe nowego domu dla niego.

Jednym z najważniejszych momentów Festiwalu było jak co roku uroczyste nadanie „Honorowego Anioła Lanckorony”.

Ten honorowy tytuł przyznawany jest co roku przez Stowarzyszenie Ekologiczno- Kulturalne „Na Bursztynowym Szlaku” osobom, które Lanckoronę pokochały, a jej dobre imię i urok noszą w sercu, głoszą światu poprzez swoje czyny i dzieła, pamiętając o niej nawet wtedy gdy są daleko.

W tym roku tytuł „Honorowego Anioła Lanckorony” przyznano Pani Władysławie Rzepa, która między innymi zrekonstruowała i odtworzyła tradycyjny Strój Lanckoroński.

Festiwalowi towarzyszy wiele atrakcji, potrwa jeszcze całą niedzielę, każdy z przybyłych mógł znaleźć coś dla siebie, zaplanowano  warsztaty plastyczne „Podaruj bliskiemu Aniołka”, pomyślano też o koncertach i spotkaniu poetyckim.

  • kk

    Anioł

  • Artz

    Anioł czy diabełek ?

  • kk

    Co to za anioł ze zdjęcia głównego pomóżcie bo się zakochałem od pierwszego wejrzenia