To już po raz ósmy ekipa „Zawsze Wolni” z Kalwarii Zebrzydowskiej zorganizowała Pielgrzymkę Motocyklistów do Sanktuarium Kalwaryjskiego. Podobnie jak w poprzednich latach miłośnicy jednośladów nie zawiedli, do Kalwarii przyjechało ich ponad tysiąc.

To była prawdziwa rzeka motocyklistów, która w przejechała z Wadowic do Kalwarii, by dotrzeć pod Kalwaryjskie Sanktuarium.

Co roku  Pielgrzymka Motocyklistów śladami Jana Pawła II spotka się z ogromnym odzewem, po raz kolejny organizatorzy mogą mówić o kolejnym dużym sukcesie, z każdym rokiem motocyklistów przybywa. Spotkanie już na stałe wpisało się w tradycje Kalwaryjskich Pielgrzymek, w tym roku motocykliści na tej pielgrzymce spotkali się po raz siódmy.

Pierwsza pielgrzymka odbyła się w 2009 roku, wówczas uczestniczyło w niej około 300 motocyklistów, później było ich już 500 później ponad 700, w kolejnych pielgrzymkach uczestniczyło już około tysiąca motocyklistów.   

Motocykliści wzięli udział we Mszy św.koncelebrowanej sprawowanej o godz. 13.00 na ołtarzu polowym pod przewodnictwem O. Juliusza Chłandy, który wygłosił okolicznościowe słowo.

Wszystkich pielgrzymów, którzy w tym dniu zawierzyli Matce Bożej Kalwaryjskiej wielorakie intencje, a wśród nich prośbę o opiekę i szczęśliwe podróżowanie dla wszystkich motocyklistów i ich rodzin, przywitał O. Juliusz.

W VIII Ogólnopolskiej Pielgrzymce Motocyklistów wzięło udział ponad tysiąc osób.

Motocykliści spod znaku „Zawsze wolni” obecni też byli na Memoriale im. Michała Sarapaty.

Pomysłodawcami Pielgrzymki Motocyklistów śladami Jana Pawła II są miłośnicy jednośladów z Kalwarii Zebrzydowskiej, którzy skupiają się w grupie o wymownej nazwie „Zawsze wolni”.

Pielgrzymka Motocyklistów i ich spotkanie w Kalwarii mogło dojść do skutku dzięki zaangażowaniu i  środkom  własnym motocyklistów spod znaku „Zawsze wolni”.

 

  • Jan Kowalski

    Koniec „niezależnego dziennikarza”na lokalnym „podwórku” (przynajmniej tak się „tytułował” ) Tombalu zatrudniony przez „magistrat” ?…