Kilkadziesiąt zastępów gasi potężny pożar w miejscowości Podchybie (gmina Lanckorona). W ogniu stanął tartak i budynki gospodarcze. Jedna osoba została poszkodowana.

W środę (16.08) po godzinie 15:00 służby ratunkowe zostały poinformowane o pożarze w miejscowości Podchybie (gmina Lanckorona). Jak się okazało, w ogniu stanął tartak i cztery budynki gospodarcze.

Po przyjeździe na miejsce pierwszych zastępów, okazało się, że pożar jest już mocno rozwinięty. Ocalono na szczęście budynek mieszkalny — poinformował nas Krzysztof Cieciak, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej PSP w Wadowicach

Potężny pożar gasi w tym momencie aż 29 zastępów strażaków zawodowych i druhów ochotników z trzech powiatów: wadowickiego, skawińskiego i myślenickiego. Jak się dowiadujemy, jedna osoba została poparzona, został do niej wezwany Zespół Ratownictwa Medycznego. Obecny na miejscu wójt Lanckorony Tadeusz Łopata zadecydował również o wezwaniu kolejnej karetki do poszkodowanej kobiety.

Na razie nie wiadomo co było przyczyną zaprószenia ognia. To ustala policja i strażacy. Straty materialne będą jednak spore.

{http://wadowiceonline.pl}