8 osób w tym dwójka małych dzieci została bez dachu nad głową po pożarze ich domu w Jaszczurowej. Stowarzyszenie Pomocy Osobom Chorym i Potrzebującym „Braterska Dłoń z Mucharza” organizuje zbiórkę pieniężną dla pogorzelców. Przyda się też inna pomoc.

We wtorek (5.01) przed godziną 8:00 w jednym z domów w Jaszczurowej na poddaszu pojawił się ogień. Na miejsce zadysponowało kilkanaście zastępów strażaków zawodowych z JRG Wadowice i JRG Sucha Beskidzka, jak i druhów ochotników z OSP Jaroszowice,OSP Jaszczurowa, OSP Łękawica, OSP Jaszczurowa, OSP Koziniec Centrum i OSP Mucharz.

Pożar bardzo szybko rozprzestrzenił się po całym budynku. Jedna z mieszkanek, próbując się ratować, wyskoczyła ze sporej wysokości przez okno i złamała nogę. Przed przyjazdem strażaków do akcji ratowniczej włączyli się też sąsiedzi, którzy wydostali z pożaru dziecko. Z płonącego domu ewakuowano 7 osób. Poszkodowaną kobietą zajęli się ratownicy z Zespołu Ratownictwa Medycznego, którzy przetransportowali ją do wadowickiego szpitala. Dom uległ dużemu zniszczeniu, straty są spore.

Poszkodowana rodzina liczy 8 osób, w tym dwoje małych dzieci (1,5 roczne i 4 miesięczne). Zostali bez dachu nad głową. Na razie znaleźli schronienie w mieszkaniu gminnym, w budynku Urzędu Gminy w Mucharzu.

Zarówno sąsiedzi, jak i Urząd Gminy w Mucharzu, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, strażacy, harcerze z Mucharza oraz osoby indywidualne nie zostawiają ich samych. Koce i pościel przekazała pani Alicja Majewska z firmy „Alice” z Jaroszowic. Organizują się Sołectwo i panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Jaszczurowej oraz Zespół Szkół w Jaszczurowej.

W środę (6.01) podczas corocznego Orszaku Trzech Króli w Mucharzu zorganizowana zostanie na potrzeby pogorzelców zbiórka pieniężna. Przeprowadzi ją Stowarzyszenie Pomocy Osobom Chorym i Potrzebującym „Braterska Dłoń z Mucharza”.

Już dzisiaj można przelać pieniądze na konto stowarzyszenia:

Stowarzyszenie Pomocy Osobom Chorym i Potrzebującym „Braterska Dłoń z Mucharza”
Konto nr: 20 8111 1019 2010 2700 1604 0001
Dopisek: dla pogorzelców z Jaszczurowej

Kto może i chce pomóc może skontaktować się z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Mucharzu. Przydadzą się na pewno meble, najpotrzebniejsze artykuły codziennego użytku oraz żywność i leki zabezpieczył już GOPS.

{Tekst i foto: Wadowiceonline.pl