PUKS KAROL Wadowice  dla lepszego rozwoju młodych sportowców,  otwiera Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego. Jest to propozycja dla wszystkich chłopców, którzy na poważnie myślą o swoim rozwoju piłkarskim. Jedyna taka inicjatywa w Małopolsce Zachodniej,  to oferta profesjonalnych treningów w liczbie 16h tygodniowo.

Oprócz normalnej podstawy programowej dla gimnazjum, zawodnicy będą mieli również treningi piłkarskie oraz regularne zajęcia dodatkowe, takie jak wyjścia na basen, zajęcia kompensacyjne czy profilaktyczne.

Całość pod opieką wykwalifikowanej kadry szkoleniowej. A dodatkowymi atutami, będą wyjazdy na obozy zimowe i wakacyjne, oraz udział w turniejach. Inauguracyjna klasa gimnazjum, która rozpocznie swą naukę 1 września 2016 roku, brać będzie udział w Małopolskiej Lidze Trampkarzy rocznika 2003, gdzie zmierzy się z czołowymi drużynami z całego województwa.

W PUKS Karol Wadowice staramy się zapewnić możliwe najlepsze warunki treningowe dla podopiecznych. W naszą pracę wkładamy mnóstwo czasu i pasji. Dbamy zarówno o stronę sportową, jak i wychowawczą naszej pracy. Efektem takiego podejścia jest nowy Plan Szkolenia PUKS Karol Wadowice, który właśnie aktualizujemy i rozbudowujemy. Chcemy być na bieżąco ze wszystkimi trendami i stosować w swojej pracy nowoczesne technologie – mówi trener Michał Jagiełka, przyszły opiekun klasy GMS, trener U13

Plan szkolenia dla Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego, spełniając wszystkie wymagania, został zatwierdzony przez Małopolski Związek Piłki Nożnej, ale my nie chcemy ograniczyć się tylko do tego. Oferujemy ścisłą współpracę z fizjologiem i opiekę w wypadku urazów. Mamy zaplanowane zajęcia kompensacyjne, by lepiej zapobiegać kontuzjom. Jest to coś, czego nikt w okolicy nie oferuje.”

PUKS Karol Wadowice przykłada również dużą wagę do stałego kontaktu z rodzicami i oferowaniu im możliwości śledzenia rozwoju zawodników. Dlatego regularnie publikowanie są skróty spotkań z meczów oraz turniejów.

Organizowane są również spotkania informacyjne, mecze dzieci z rodzicami. W GMS będzie to realizowane poprzez stosowanie Elektronicznego Dziennika

Dla wszystkich chętnych do dołączenia do Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego od roku szkolnego 2016/17 rozpoczęła się już procedura rekrutacyjna. Nabór podzielony jest na 3 etapy.

Pierwszy, już rozpoczęty i trwający do 5. czerwca, to zgłoszenie swojej chęci przez uczniów, a także wzięcie udziału w próbnych treningach, które pozwolą trenerom na wstępną ocenę poziomu zawodników.

Drugi etap, który będzie miał miejsce 6-20 czerwca, to dodatkowe testy sprawnościowe. Wszyscy chętni poddani zostaną testom, dzięki którym trenerzy poznają ich zdolności techniczne, koordynacyjne, szybkościowe i wytrzymałościowe.

Trzeci etap, który rozpocznie się wraz z ostatnim dniem roku szkolnego, to donoszenie świadectw. Następnie, do 5 lipca podjęta zostanie decyzja o ostatecznym kształcie listy przyjętych do szkoły.

Więcej informacji dostępnych pod numerem telefonu 691-859-403 lub pod adresem email: Karol.Habrzyk@Karol-Wadowice.pl

Zapraszamy na stronę: www.gms.karol-wadowice.pl

PUKS Karol Wadowice, od swojego powstania, stale dąży do poprawy warunków do rozwoju dla  młodych zawodników z okolicy.

Przykładem takiego podejścia jest otwarte niedawno piłkarskie przedszkole, gdzie dzieci, już od 3 roku życia, wraz z rodzicami mogą bawić się i rozwijać swoje zdolności ruchowe.

Tym, co wyróżnia nasz Klub to ciągłe rozwijanie się i sięganie coraz dalej. Chcemy, by w Wadowicach trenowało coraz więcej dzieci i by mieli oni coraz lepsze warunki. Nieprzypadkowo jesteśmy pierwszym klubem w okolicy, który zmierzył się z tak znanym rywalem jak FC Barcelona – mówi prezes PUKS Karol Wadowice, Karol Habrzyk

Barcelona

Dzięki takiej filozofii i ciężkiej pracy, Karol Wadowice jest obecnie największym klubem w okolicy. W jego skład wchodzi 15 zespołów. Pod opieką 12 trenerów szkoli się około 250 zawodników, a łączna liczba godzin treningowych wynosi prawie 1200 w przeciągu roku.

Piłka nożna w Karolu Wadowice

 

Co ważne, nie interesujemy się zawodnikiem tylko do momentu gdy gra u nas w drużynie, ale staramy się pomagać mu również w dalszej karierze. To z tego powodu nawiązana została współpraca z Rekordem Bielsko-Biała i przede wszystkim, z Wisłą Kraków. W planach jest także współpraca z iskra Kleczą. Dlatego nasi zawodnicy nie muszą się martwić, gdyż mają zapewnioną dalszą ścieżkę piłkarskiego rozwoju – mówi trener Kamil Homel:

Karol Wadowice, to jednak nie tylko duże liczby. Tym co charakteryzuje Klub i pracujących w nim trenerów, to dążenie do ciągłego rozwoju. W tym celu prowadzone są regularne szkolenia, a sami trenerzy wyjeżdżają na krajowe i zagraniczne staże.

W naszej pracy wykorzystujemy również wszystkie dostępne technologie. Do treningów stosujemy szeroki wachlarz sprzetu. Jesteśmy również pierwszym Klubem w okolicy korzystajacym z nagrań z drona. Co wykorzystywane jest do materiałów promocyjnych i analizy treningowej.

 • MKS

  W sobotę o 10 w lidze juniorów MKS Kalwarianka gra Halniakiem Targanice. Po popołudniu o 17 ciężki mecz seniorów MKS Kalwarianka – KS Michałowianka w barwach których gra trzech Senegalczyków w tym Niane 7 lat Sandecja Nowy Sącz , Kolejarz Stróże i praktycznie król strzelców 4 ligi Marcin Giermek 21 goli dotychczas z 47 goli Michałowianki

 • xaviu

  iec MKS Trzebinia/Siersza

  2-0

  Sosnowianka Stanisław Dolny

  koniec Wiślanie Jaśkowice

  1-2

  Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska

  koniec Jutrzenka Giebułtów

  2-0

  Skawinka Skawina

  koniec Garbarz Zembrzyce

  1-3

  Orzeł Piaski Wielkie

  koniec Iskra Klecza Dolna

  4-1

  Górnik Libiąż

  koniec Michałowianka Michałowice

  0-1

  Halniak Maków Podhalański

  koniec Górnik Wieliczka

  0-0

  Proszowianka Proszowice

 • MKS

  Wiślanie Jaśkowice – MKS Kalwarianka 1-2(0-0) Patryk Kowalówka 90+5 – Daniel Kmak 5 , 62 z karnego
  Skład MKS Kalwarianki ; Dziedzic – Kubik , Bartosz , Mlostek ż , Kapera – Hobrzyk , Świerczyński , Bufnal od 54 Pakosz , Grygorus od 90 Dybek , Gałuszka od 75 Król – Kmak .
  Sędziował Hubert Kożuch z Nowego Sącza . Widzów 60
  3 minucie Dziedzic obronił rzut karny strzelany przez Radwańskiego .