W nocy 6 jednostek straży gasiło pożar jaki się pojawił w domu w Stanisławiu Dolnym. Strażacy szybko zlokalizowali źródło ognia, dzięki czemu ogień nie rozprzestrzenił się. Istniało duże zagrożenie szybkiego zajęcia się budynku mieszkalnego, którego konstrukcja była drewniana.

Ogień pojawił się w budynku w godzinach wieczornych, na miejsce zadysponowano 6 jednostek straży pożarnych, strażaków ochotników i zawodowców na miejscu było tez pogotowie energetyczne.

Akcja trwała 2,5 godziny,  prawdopodobną przyczynom pożaru było rozszczelnienie komina co doprowadziło do zapalenia się drewnianych ścian działowych. Mieszkańcom nic się nie stało, w pore opuścili budek i wezwali pomoc.

02.02.2016r około godziny 21:40 zostaliśmy zadysponowani do pożaru domu w Stanisławiu Dolnym , po dotarciu na miejsce zdarzenia i wstępnym rozpoznaniu stwierdzono że mieszkańcy opuścili budynek przed przybyciem pierwszego zastępu, po odłączeniu prądu do mocno zadymionego budynku została wprowadzona rota w aparatach ochrony dróg oddechowych, mająca na celu zlokalizowanie i ugaszenie źródła ognia, następnie budynek został przewietrzony, wykonano również prace rozbiórkowe elementów drewnianych w celu całkowitego ugaszenia pożaru – informują strażacy ochotnicy z OSP Przytkowice

W działaniach ratowniczo-gaśniczych udział brały:

OSP Przytkowice GBARt 2,5/16 Mercedes Atego
OSP Przytkowice GCBA 6,6/32 Jelcz
OSP Stanisław Dolny GBA 2,4/16 – Magirus Deutz
JRG Wadowice GBARt 2,5/16 Mercedes Atego
JRG Wadowice GCBARt 9,5/65 Man
JRG Wadowice SCD 30 Iveco Magirus
Policja
Pogotowie Energetyczne

 

{Foto: OSP Przytkowice}