Pożar na Bugaju, kolizja na Jagiellońskiej

Strażacy w dniu dzisiejszym mieli sporo pracy, w środku nocy gasili pożar garażu na Bugaju, a rankiem doszło do kolizji na ulicy Jagiellońskiej.

W nocy o godzinie 2:30 w miejscowości Bugaj wybuchł pożar w jednym z garaży, sytuacja była bardzo groźna bowiem w środku znajdowały się butle z gazem.

O godzinie 2:30 zostaliśmy wezwani do pożaru garażu na Bugaju. Po dotarciu na miejsce rozpoczęliśmy ugaszanie płonącego budynku oraz zabezpieczyliśmy rozgrzane butle z gazem. Na miejscu zdarzenia były również obecne zastępy OSP Bugaj, OSP Zebrzydowice oraz strażacy z PSP Wadowice – informują strażacy z OSP Kalwaria Zebrzydowska

Pożar udało się szybko ugasić, a butle z gazem zabezpieczyć i nie doszło do ich rozszczelnienia.

W tym samym dniu strażacy zostali wezwani do kolizji na ulicy Jagiellońskiej w sąsiedztwie stacji benzynowej. Zderzyły się tam dwa samochody osobowe.

Po dotarciu na miejsce okazało się że kierujący samochodem marki Audi, nie zachował szczególnej ostrożności i uderzył w tył Citroena. Naszym zadaniem było zabezpieczenie miejsca zdarzenia poprzez usunięcie rozlanych płynów eksploatacyjnych z jezdni. Na miejscu zdarzenia byli również obecni strażacy z PSP Wadowice oraz Policja – informują strażacy z OSP Kalwaria Zebrzydowska

 

{Foto: OSPKalwaria }