Krótką i niespodziewaną wizytę w Kalwarii Zebrzydowskiej złożył Premier Mateusz Morawiecki. Wizyta doszła do skutku dzięki zaangażowaniu Posła Filipa Kaczyńskiego, wcześniej podobne zaproszenie wystosował Burmistrz Miasta Augustyn Ormanty. Wizyta jest efektem bardzo dobrej współpracy na linii rząd – samorząd co wielokrotnie było podkreślane podczas spotkania.

Premier wizytował stadion Kalwarianki, który jest przykładem wsparcia jakie otrzymała Gmina Kalwaria Zebrzydowska w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

2,5 mln zł z RFIL na modernizację stadionu i przebudowę parkingu

Dzięki środkom z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, modernizację przechodzi stadion MKS Kalwarianka w Kalwarii Zebrzydowskiej. Najważniejszą częścią remontu jest utworzenie nowej 400-metrowej bieżni z sześcioma torami o nawierzchni syntetycznej. Oprócz tego, projekt obejmuje także m.in. modernizację boksów trenerskich, montaż oświetlenia bieżni i wymianę istniejącego ogrodzenia, a także bramek.

W ramach środków z RFIL zaplanowana została także przebudowa parkingu w pobliżu obiektu. To m.in. remont miejsc postojowych i chodnika, a także modernizacja kanalizacji deszczowej i dojścia dla pieszych. W ramach projektu zaplanowany został również remont odwodnienia i kanalizacji oraz wymiana oświetlenia. Łącznie na modernizację stadionu oraz przebudowę parkingu z rządowych środków zostało przekazane ok. 2,5 mln zł.

Dziękujemy za otrzymane wsparcie finansowe jakie Gmina Kalwaria Zebrzydowska otrzymuje w ramach rządowych programów, pragnę podkreślić, że w swojej dotychczasowej pracy, lokalny samorząd nigdy wcześniej nie otrzymywał tak dużego wsparcia od administracji rządowej, a pracowałem dotychczas z ponad dziesięcioma premierami – mówił Burmistrz Miasta Augustyn Ormanty

W czasie, krótkiego spotkania omówiono nie tylko o inwestycje na terenie Kalwarianki, ale również pozostałe na terenie gminy, które otrzymały wsparcie ze szczebla rządowego. Również dziś podjęto ważną decyzje związaną z przebudową kortów tenisowych, również i ta inwestycja ma szansę na realizację.

Nowy wóz dla jednostki OSP Przytkowice

Podczas wizyty w Kalwarii Zebrzydowskiej, premier Mateusz Morawiecki spotkał się także ze strażakami z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej Przytkowice. Oprócz rozmów, było to także świetna okazja do zaprezentowania nowego wozu gaśniczego, który niedawno zyskali strażacy. Nowy samochód zastąpił wysłużony już wóz Jelcza. Oznacza to wzrost bezpieczeństwa dla wszystkich mieszkańców, a także dla samych strażaków w ich codziennej służbie lokalnej społeczności.

Nowy ciężki samochód OSP posiada sprzęt niezbędny podczas akcji ratowniczo-gaśniczej. Jego wartość to ok. 1,1 mln zł. Zakup wozu był możliwy dzięki dotacjom z kilku źródeł – Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Starostwa Powiatowego w Wadowicach, budżetu gminy Kalwaria Zebrzydowska oraz środków własnych OSP Przytkowice.

W spotkaniu z Premierem Matuszem Morawieckim, uczestniczył również Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita, Radni Rady Miejskiej Marcin Zadora, Łukasz Dragan, Wiesław Rudecki i Robert Rudecki.

Premier Mateusz Morawiecki, zatrzymał się również  na krótką modlitwę w Bazylice Kalwaryjskiej, spotkał się też Ojcem Kustoszem Gracjanem Kubicą.

 

  • MKS

    11 listopada o godzinie 12 ! Mecz u siebie MKS Kalwarianka – Niwa Nowa Wieś .