W  Pałacu Prezydenckim odbyło się spotkanie z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego. W trakcie spotkania Burmistrz Kalwarii Zebrzydowskiej poprosił Prezydenta o objęcie honorowym patronatem obchodów 400-lecia Lokacji Miasta, przypadających w roku 2017. Prezydent Andrzej Duda został też zaproszony do złożenia wizyty w Kalwarii Zebrzydowskiej.

W dniu 31 maja 2016 r. w Pałacu Prezydenckim odbyło się spotkanie z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego. W gronie uczestników wyróżnionych osobistym zaproszeniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej był Burmistrz naszej gminy dr hab. inż. Augustyn Ormanty.

Podczas przemówienia Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda podkreślił, iż praca samorządowca to działalność, która wymaga serca, to służba, a zadaniem dla samorządów oraz władz centralnych jest zrównoważony rozwój całego kraju.

Zwracając się do zebranych, Prezydent podkreślił, że samorządowcy często w rozwój swego miasta, gminy, powiatu czy województwa wkładają „samych siebie i swoje serce.  To jest taka działalność, która wymaga serca – powiedział Prezydent

Praca samorządowca to praca na poziomie – jak podkreślił – „absolutnie bezpośredniego kontaktu z mieszkańcami, dbanie o sprawy, które są najbardziej bieżące, najbardziej przyziemne, ale ważne dla ludzi na co dzień, bo to one najczęściej decydują o jakości ich życia„.

To praca, a właściwie, to nie praca, tylko służba, która ma ten wymiar, że dzieje się najbliżej ludzi – mówił Prezydent. Jego zdaniem reforma decentralizacyjna to „chyba najbardziej udana reforma po 1989 roku”.

Dzień Samorządu Terytorialnego ustanowiony został przez Sejm RP dla upamiętnienia pierwszych wyborów samorządowych w 1990 roku i w rocznicę 10-lecia odrodzenia polskiego samorządu terytorialnego.

{kalwaria-zebrzydowska.pl, fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP}

 • ciocia

  Eeee tam, jakie to ma znaczenie jak wygląda. Sam Duda mu rękę uscisnął

 • wujo

  Powiedzcie temu ORMANTEMU, żeby nie zapinał ostatniego (dolnego) guzika w marynarce! Wyglada jak okocek.

 • hans

  On jest niezatapialny. zawsze wypłynie, jak ponton 😉

 • hans

  Kto u korytka z tym się trzyma.

 • kac

  To ci patronat – z górnej pułki. Nie jestem pewny czy Ormantemu cokolwiek czy ktokolwiek jest w stanie poprawić notowania, ale jak widać wytoczył ciężkie działo – tyle że może nim trafić jak kulą w płot 😉

 • WoW

  Nie przenoście nam stolicy do Kalwarii !!!

 • WOW!

  Wow! To ci szychy do Kalwarii zajeżdżają. Ciekawe po co? Lepiej żeby sobie w tej Warszawie siedzieli i niczego u nas nie naprawiali, bo aż strach pomyśleć co z tego może wyniknąć?

 • wojowódka

  Ormanty zapisał się do PiSu? Przymila się się do prezydenta partii rządzącej. Ormanty odrzucił swój rodowód PSLowski, sztamę teraz trzyma z z pisiórkami. Coś w tym jest, lisek chytrusek.

 • Polityk

  Duda spadaj do kopalni Makoszowy tam ludzie nie dostali wypłaty , okradacie pielęgniarki i udajecie dobrą zmianę , wyszło Szydło z worka , lansujesz Kaczora i pseudu spółkę , won z Kalwarii

 • snadny mnich

  rzygać się chce. a na mszy w kaplicy prezydenckiej był?