Do Polski nadciąga fala upałów. Czeka nas najgorętszy weekend w tym roku. Może być nawet 37 stopni C. W Kalwarii na placu przed kościołem parafialnym w trosce o mieszkańców, strażacy z miejscowej OSP ustawili kurtynę wodną

Z każdym dniem będzie goręcej, w sobotę do 29, niedzielę do 31 w poniedziałek już do 34 stopni, a najgoręcej będzie w środę, a termometry mogą wskazać nawet 37 stopni Celsjusza.

Tym upalnym dniom towarzyszyć będą równie ciepłe noce. Temperatury będą wynosić wtedy około 20 stopni Celsjusza. Oczywiście wysokim temperaturom towarzyszyć będzie słoneczne, bezchmurne niebo.

Strażacy ochotnicy z Kalwarii Zebrzydowskiej w porozumieniu z burmistrzem Augustem Ormantym, w trosce o mieszkańców miasta ustawili kurtynę wodną. Znajduje się ona na placu przy kościele parafialnym .

Piotr Śliwa prezes OSP Kalwaria Zebrzydowska informuje nas, że kurtyna będzie działać przez cały weekend, mniej więcej do godziny 16-17. W kolejnych dniach także kurtyna pozostanie, aby choć trochę ulżyć mieszkańcom.

 • Artz

  Kogo więc można życzliwie poinformować że mimo zakazów sąsiedzi podlewają trawniki i drzewa?

  Straż Miejska? Policja?

 • ZYCZLIWA

  ARTZ TY NIE MIEJ PRETENSJI DO STRAŻY TYLKO DO TYCH CO NAPEŁNIAJĄ BASENY
  I ZRASZAJĄ CO DZIEŃ SWOJE TRAWNIKI GDY JEST ZAKAZ PODLEWANIA ROŚLIN I
  LANIA DO BASENU WODY .

 • Artz

  Tak, w Kalwarii kurtyna wodna, a w Zebrzydowicach regularnie brakuje wody w kranie. Wczoraj już przesadzili od 14 do 22.00. Powód? Przeciążenie sieci od dwóch tygodni.