W tegorocznej edycji Pucharu Burmistrza Miasta najlepszą drużyną okazała się MKS Kalwarianka, która w finale pokonała gospodarzy Turnieju Olimpię Zebrzydowice 2:0, trzecie miejsce zajął Sokół Przytkowice.

W tym roku rozgrywki o Puchar Burmistrza Kalwarii Zebrzydowskiej rozegrane zostały na boisku Olimpii Zebrzydowice, organizatorzy stanęli na wysokości zadania i sprawnie przeprowadzili cały turniej, zadbali też o to by w czasie całych rozgrywek panowała dobra przyjacielska atmosfera, turniej odbywał się w sobotę i niedzielę.

Do niedzielnych finałowych rozgrywek zakwalifikowała MKS Kalwaria Zebrzydowska, LKS Olimpia Zebrzydowice, WKS Żarek Barwałd Górny i LKS Sokół Przytkowice.

W pierwszym spotkaniu półfinałowym Kalwarianka  pokonała Sokoła Przytkowice 2:0, po bramkach Bargieła i Węgla. W drugim spotkaniu pomiędzy gospodarzami Olimpią Zebrzydowice a Żarkiem  Barwałd Górny o awansie decydowały rzuty karne, które lepiej wykonywali gospodarze i to oni awansowali do upragnionego finału.

W finale spotkał się  zatem gospodarz całego Turnieju Olimpia Zebrzydowice, która po ambitnej walce uległa Kalwariance 2:0, a strzelcami bramek byli Rafał Gałuszka oraz Sebastian Tylek z rzutu karnego.

Mecz o 3 miejsce zakończył się zwycięstwem 8:0 Sokoła Przytkowice nad Żarkiem Barwałd.

Warto dodać, że Zdobywca  Pucharu Burmistrza Kalwarianka,  zachowała czyste konto, aplikując rywalom 16 bramek.

Cała drużyna wraz z trenerem i zarządem chciałaby to zwycięstwo zadedykować panu Grzegorzowi Jagoszowi, który niedawno uległ wypadkowi i musiał być hospitalizowany. Pan Grzegorz, od grudnia 2016 członek zarządu MKS Kalwarianki, bez wątpienia przyczynił się do tego sukcesu, wkładając wiele serca i trudu w to, aby drużyna była w tym miejscu, w którym jest teraz. Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia oraz powrotu do struktur klubu – zapisała  na swoim Facebook MKS Kalwarianka

Zespoły z rąk Burmistrza Augustyna Ormantego odebrały okazałe Puchary ale i  nagrody finansowe, w ceremonii wręczenia nagród wziął też udział radny Rady Miejskiej Marcin Ożóg i Teresa Wypiór z Urzędu Miasta.

Wyniki 1 dnia Turnieju o Puchar Burmistrza :
Sokół Przytkowice – Leńczanka Leńcze 2-1
MKS Kalwarianka – Cedron Brody 12-0
Żarek Barwałd – Sosnowianka Stanisław 2-0.

Wyniki II dnia Turnieju:
Półfinały:

MKS Kalwarianka – Sokół Przytkowice 2-0
Olimpia Zebrzydowice – Żarek Barwałd 0-0 karne 4-3.
Mecz o 3 miejsce:
Sokół Przytkowice – Żarek Barwałd 8-0
Finał:
MKS Kalwarianka – Olimpia Zebrzydowice 2-0

{kalwaria-zebrzydowska.pl}

 • MKS

  MKS Kalwarianka w finale Pucharu Burmistrza po wygranej 3-0 z z Bugajem i 2-0 z Brodami . W niedzielę zagra z gospodarzami turnieju o 16.30

 • MKS

  30 czerwca Puchar Burmistrza na Sosnowiance o finał zagrają wyniku losowania MKS Kalwarianka/Pogoń Bugaj – Olimpia Zebrzydowice/ Cedron Brody a Sokół Przytkowice /Żarek Barwałd – KS Sosnowianka / Leńcze

 • miś uszatek

  jeśli drużyna popracuje przez zimę i dojdzie zgranie to jest szansa na czołówke, no chyba że zarząd wykręci manianę i na wiosnę będziemy oglądać zupełnie nowych zawodników i trenera, bo przecież były zapatrywania na awans a tu tylko 21 punktów, więc trzeba wszystko przewrócić do góry nogami – nie tedy droga panowie i nie bądźcie jak pan pdf i wprowadźcie w tym klubie stabilizację bo bez tego walka o jakieś cele jest niemożliwa
  pozdrawiam miś uszatek