W tegorocznej edycji Pucharu Burmistrza Miasta najlepszą drużyną okazała się MKS Kalwarianka, która w finale pokonała gospodarzy Turnieju Olimpię Zebrzydowice 2:0, trzecie miejsce zajął Sokół Przytkowice.

W tym roku rozgrywki o Puchar Burmistrza Kalwarii Zebrzydowskiej rozegrane zostały na boisku Olimpii Zebrzydowice, organizatorzy stanęli na wysokości zadania i sprawnie przeprowadzili cały turniej, zadbali też o to by w czasie całych rozgrywek panowała dobra przyjacielska atmosfera, turniej odbywał się w sobotę i niedzielę.

Do niedzielnych finałowych rozgrywek zakwalifikowała MKS Kalwaria Zebrzydowska, LKS Olimpia Zebrzydowice, WKS Żarek Barwałd Górny i LKS Sokół Przytkowice.

W pierwszym spotkaniu półfinałowym Kalwarianka  pokonała Sokoła Przytkowice 2:0, po bramkach Bargieła i Węgla. W drugim spotkaniu pomiędzy gospodarzami Olimpią Zebrzydowice a Żarkiem  Barwałd Górny o awansie decydowały rzuty karne, które lepiej wykonywali gospodarze i to oni awansowali do upragnionego finału.

W finale spotkał się  zatem gospodarz całego Turnieju Olimpia Zebrzydowice, która po ambitnej walce uległa Kalwariance 2:0, a strzelcami bramek byli Rafał Gałuszka oraz Sebastian Tylek z rzutu karnego.

Mecz o 3 miejsce zakończył się zwycięstwem 8:0 Sokoła Przytkowice nad Żarkiem Barwałd.

Warto dodać, że Zdobywca  Pucharu Burmistrza Kalwarianka,  zachowała czyste konto, aplikując rywalom 16 bramek.

Cała drużyna wraz z trenerem i zarządem chciałaby to zwycięstwo zadedykować panu Grzegorzowi Jagoszowi, który niedawno uległ wypadkowi i musiał być hospitalizowany. Pan Grzegorz, od grudnia 2016 członek zarządu MKS Kalwarianki, bez wątpienia przyczynił się do tego sukcesu, wkładając wiele serca i trudu w to, aby drużyna była w tym miejscu, w którym jest teraz. Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia oraz powrotu do struktur klubu – zapisała  na swoim Facebook MKS Kalwarianka

Zespoły z rąk Burmistrza Augustyna Ormantego odebrały okazałe Puchary ale i  nagrody finansowe, w ceremonii wręczenia nagród wziął też udział radny Rady Miejskiej Marcin Ożóg i Teresa Wypiór z Urzędu Miasta.

Wyniki 1 dnia Turnieju o Puchar Burmistrza :
Sokół Przytkowice – Leńczanka Leńcze 2-1
MKS Kalwarianka – Cedron Brody 12-0
Żarek Barwałd – Sosnowianka Stanisław 2-0.

Wyniki II dnia Turnieju:
Półfinały:

MKS Kalwarianka – Sokół Przytkowice 2-0
Olimpia Zebrzydowice – Żarek Barwałd 0-0 karne 4-3.
Mecz o 3 miejsce:
Sokół Przytkowice – Żarek Barwałd 8-0
Finał:
MKS Kalwarianka – Olimpia Zebrzydowice 2-0

{kalwaria-zebrzydowska.pl}

 • MKS

  MKS Kalwarianka- Zagórzanka 5-1(3-0) Gałuszka 12, 44 , 55 głową , Frączek 37 , Ryszawy 85 – Wożniak 85. Skład MKS Kalwarianka – Pliusnov ( od 64 Wypiór) – Bargieł , Gębala , Boczarski – Ryszawy , Pomietło od 69 Sikora , Brania od 53 Kowalówka – Hobrzyk – Gałuszka , Frączek ż .
  Skład KS Zagórzanka – Kaniaburka – Hodur , Rogowiec , Milewski , Wożniak – Bogacz od 46 Bębenek – Lickiewicz , Krawczyk , Motyczko , Biesek – Kołodziej .
  Sędziował Szymon Dziadowiec z Zagórnika . Widzów 90
  Podsumowanie rundy jesiennej
  Potencjał TOP 3 ( ekipa żółto – czerwonych ewidentnie skręcona w Gromcu i na własne życzenie bez kompletu punktów w Żarkach )
  Trenerzy – Fachowcy.
  Wzmocnienia – Kapera , Pomietło , Giermek , Kozioł wykonali zadanie .
  Odkrycie – Kowalówka .
  Nadzieja – Gębala .
  Interwencja sezonu – Pliusnov w Nowej Wsi przy bezbramkowym remisie .
  Bramka rundy jesiennej – Adam Frączek w ostatnim meczu z Zagórzanką .
  Prognoza ; MKS Kalwarianka idzie w dobrym kierunku . . .

 • MKS

  MKS Kalwarianka – Zagórzanka 5-1

 • chyba rundy, sezon kończy się w czerwcu…

 • MKS

  Sobota godz . 13 ostatni akord sezonu MKS Kalwarianka – KS Zagórzanka

 • MKS

  W ostatniej kolejce 1 lidze juniorów MKS Kalwarianka wygrywa w Bulowicach 1-0 i sezon na zapleczu Małopolskiej ligi Juniorów kończy na wysokim 5 miejscu . Wszystkich chętnych do gry zapraszamy do gry pod okiem byłego reprezentanta Polski , mistrza Polski z Cracovią , piłkarza Górnika Zabrza , Widzewa i przez 10 lat gracza Belgijskiego Genk i Anderlechtu Bruksela , Arkadiusza Kubika .

 • MKS

  Niwa Nowa Wieś – MKS Kalwarianka 0-2(0-1) Marcin Giermek 42 , Rafał Gałuszka 68
  Skład Niwy Nowa Wieś ; Tlałka – Zięba , Góral , Stawowczyk , Deska od 55 Merta – Nycz , Klimczyński , Flis , Kajor od 60 Zwaryczuk – Adam Żmuda ż , Piskorek .
  Skład MKS Kalwarianki ; Pliusnov – Bargieł , Kapera ż , Boczarski ż , Pomietło – Brania od 50 Jagła, Frączek , Hobrzyk , Gałuszka – Ryszawy – Giermek ż od 84 Judym .
  Sędziował ; Bartłomiej Gębala z Chrzanowa . Widzów 120

 • MKS

  W sobotę MKS KALWARIANKA zagra o 14 w Nowej Wsi z niepokonaną u siebie Niwą . Wcześniej bo godzinie 11 w 1 lidze juniorów podopieczni Arkadiusza Kubika zagrają zaległy mecz ligowy w Bulowicach

 • wielkie ‚XD’ dla sosnowianki

 • Daria

  Nie przesadzaj.
  2009 sosna-zaskawianka 17-0;
  2014 chełmek-skidzyń 35-0;
  2014 szczakowianka -błędów 34-0
  wszystko w małopolsce i wcale nie tak dawno

 • Kibic

  Hutnik Kraków – Sosna 17-0(8-0) , takiego pogromu najstarsi górale nie pamiętają

 • MKS

  MKS Kalwarianka – KS Chełmek 1-1 (0-1) Adam Frączek 84 z karnego – Marcin Psioda 4
  Skład MKS Kalwarianki – Pliusnov – Bargieł od 89 Gębala , Kapera , Frączek, Jagła od 63 Brania – Gałuszka , Pomietło , Hobrzyk , Giermek – Gałuszka, Kowalówka .
  Sędziował ; Adam Banach z Chrzanowa . Widzów 60

 • MKS

  Sobota godzina14 MKS Kalwarianka – KS Chełmek

 • MKS

  Naroże Juszczyn – MKS Kalwarianka 1-2(0-1) Romaniak 74 – Rafał Gałuszka 2, 80 obie głową po asystach Adam Frączka . Skład MKS Kalwarianki ; Pliusnov- Bagieł , Boczarski , Kapera , Pomietło – Brania , Frączek , Hobrzyk, Gałuszka – Ryszawy – Giermek . Na zmiany wchodzili w końcówce Judym i Jagła . Sędziował Dawid Handerski z Andrychowa

 • trufi

  A Boczkaja z jakiego kraju jest?

 • MKS

  Weekend wyjazdowy żółto- czerwonych , sob 15 Naroże Juszczyn – MKS Kalwarianka . W lidze juniorów sob 11 MKS Trzebinia – MKS Kalwarianka , z kolei w lidze młodzików derby sob 10 ! KS Sosnowianka – MKS Kalwarianka

 • MKS

  MKS Kalwarianka – Zatorzanka Zator 1-1(1-0) Dariusz Kapera 17 głową – Stefanik 67
  Skład ; Pliusnov – Kozioł od 46 Bargieł , Kapera , Frączek , Jagła – Brania ż od 63 Sikora ,Pomietło , Hobrzyk ż , Gałuszka – Ryszawy , Giermek .
  Sędziował ; Dawid Malczyk z Chrzanowa. Widzów 100
  W lidze juniorów MKS Kalwarianka – Przełęcz Kossowa 3-2

 • MKS

  Sobota 15 MKS Kalwarianka – Zatorzanka Zator a o 11 w lidze juniorów MKS Kalwarianka – Przełęcz Kossowa

 • MKS

  Victoria Jaworzno – MKS Kalwarianka 2-0(1-0) Smarzyński 2 , Suwaj 77
  Skład MKS Kalwarianki ; Pliusnov – Kozioł , Kapera , Boczarski ż , Pomietło – Bargieł od 75 Jagła , Frączek , Hobrzyk , Brania od 46 Ryszawy – Giermek ż , Gałuszka ż
  Sędziował ; Miłosz Socha z Kęt . Widzów 200

 • ropas

  6-1

 • muki

  Polska z Armenia dzis godz 18 polsat.Apropo Sosnowianki nie maja szans na utrzymanie.Wyscig szczurow jaki bedzie w tej lidze to Dalin z Hutnikiem.W piatej lidze nie ma sily na Jawiszowice bo jada z kazdym przeciwkiem jak chca.Trudna sytuacja Paszkowki i beda problemy z utrzymaniem.W weekend kolejne mecze ligowe,ale o nich jeszcze wspomne z czasem.A wiec dzis czas na reprezentacje i dowiemy sie czy juz nastapi awans,czy dopiero w niedziele.Kluczowe znaczenie dla Polski bedzie mial dzis mecz w Podgoricy Czarnogora podejmuje Danie.Polacy sa dzis faworytem tego meczu,ale armency juz w Warszawie postawili bardzo ciezki opor bialo-czerwonym pokazujac ze Armenia potrafi grac.

 • Kibic

  Dziś w 4 lidze Sosna – Unia Oświęcim 1-5

 • MKS

  Niedziela 14.30 Victoria Jaworzno – MKS Kalwarianka . Czas pokazać miejsce w szeregu beniaminkowi!

 • muki

  W szlagierze piatej ligi Jawiszowice pojechaly 6-2 z Jaworznem i widac ze zaczyna wylaniac sie powazny kandydat do awansu.Bardzo dobrze idzie tez Chelmkowi ktory zmiotl w ziemie Zagorze 5-0.Kalwarianka remis z Brzezina,a Paszkowka remis 1-1 w Makowie.Zapowiada sie zatem wyscig szczurow trzech druzyn w walce o awans,na te chwile najlepiej idzie Jawiszowic.W czwartej lidze zmiana lidera Hutnik po oigraniu Piaskow 4-1 wywindowal sie na lidera,ale tylko temu iz Dalin nie gral z Wieliczka.Z naszych lokalnych druzyn pierwsza wygrana Iskry w derbach z KS Beskidem 3-1,porazka Ryczowa z Grabiami 1-2,nie popisala sie Sosnowianka zaliczajac kompletny nokaut w Michalowicach,na uwage zasluguje tez pierwsza wygrana Olkusza po zwyciestwie nad Clepardia Krakow 2-1.Najpowazniejsze druzyny w tej lidze do awansu to Hutnik Nowa Huta i Dalin Myslenice.

 • Kibic

  Kolejna kompromitacja Sosny , pogrom 10-1 w Michałowiance!!

 • już któryś raz z rzędu.. kim jest Pliusakov? w kalwariance gra PLIUSNOV

 • MKS

  MKS Kalwarianka – Brzezina Osiek 1-1(0-0) Adam Frączek 51 – Bogdan Swarzyński 70
  Skład MKS Kalwarianki ;Pliusakov- Jagła , Kapera , Kozioł , Pomietło od 82 Gałuszka – Kowalówka ż od 72 Bargieł , Hobrzyk , Boczarski , Brania od 46 Ryszawy – Giermek , Frączek .
  Sędziował Rafał Ziach z Chrzanowa . Widzów 200
  MKS Kalwarianka piłkarsko lepsza ale jej dominacja nie dała kompletu punktów

 • Muki baran

  Na jakiej podstawie faworyt, a z kim dotychczas Osiek grał ? ODP

 • muki

  W weekend na boiska wyjda pilkarze i tak KS Beskid podejmie Iskre w derbach powiatu.Wyjazdowy mecz Sosnowianki do Michalowic nie rokuje nic korzystnego dla gosci.Ryczow u siebie zagra z silna Wislanka Grabie i gosopodarze maja szanse nawet wygrac.Hitem tej kolejki jest Wieliczka z Dalinem,goscie sa w strasznym gazie i beda faworytem meczu,chociaz Wieliczka tez dosc dobrze jak narazie gra i byc moze postawi jakis opor faworyzowanym Mysleniczanom.Wciaz myslacy o awansie Hutnik w krakowskich derbach podejmie Piaski i hutnicy sa faworytem.W piatej lidze Kalwarianka zagra z Brzezina Osiek i faworytem sa goscie,jednak Kalwarianka ma mocny sklad i moze zaskoczyc.Trudne zadanie czeka Paszkowke wyjazd do Makowa gdzie Halniak tez potrzebuje bardzo punktow.Szlagierem tez kolejki jest mecz lidera Jawiszowic z trzecim w tabeli Wiktoria Jaworzno i trudno jednoznacznie wskazac faworyta,tym bardziej ze Jaworzno ma dwa mecze mniej rozegrane.Bardzo doberze idzie tez KS Chelmkowi ktory jeszcze nie przegral i wyjezdza do Zagorza po zwyciestwo.Pogoda coraz lepsza i mozna sie wybrac w weekend na mecze.

 • MKS

  Mecz MKS Kalwarianki na fb MKS Kalwarianki! Przypominam! Sobota 16 hit sezonu. MKS Kalwarianka-Brzezina Osiek ( trener Piotr Balonek ! )

 • MKS

  Dąb Paszkówka – MKS Kalwarianka 0-2(0-0) Dariusz Kapera 47 , Mateusz Brania 51
  Skład MKS Kalwarianki ; Pliusakov – Jagła , Kozioł , Kapera , Pomietło – Hobrzyk , Dybek od 25 Boczarski , Ryszawy , Brania – Frączek czk (78 z 2ż ) , Gałuszka . Na boisku pojawili się w drugiej połowie także Popielarz , Sikora i Bargieł . MKS Kalwarianka zagrał bez swoich dwóch najlepszych strzelców Giermka i Kowalówki .

 • muki

  To bylo do przewidzenia ze Kalwarianka wygra w Paszkowce. Paszkowka cienka jak drut i bedzie miec problem duzy z utrzymaniem.Tak sie w czerwcu upieklo paszkowian ze nie spadli i znowu beda drzec do ostatniej kolejki o utrzymanie.

 • MKS

  MKS Kalwarianka wygrywa w meczu z soboty 2-0 (0-0) gole 47 i 51. minucie . Czerwień Frączka z dwóch żółtych . Więcej info na fb MKS Kalwarianki

 • Kibic

  Strzelec trzech goli z Makowem, truskawka bo zapis w umowie, Kamil stoper, Bartosz i nie wiadomo kto broni

 • dzimmi

  Kto ma nie grac?

 • kibic

  zatem nic nowego

 • Kibic

  MKS mega osłabiony w środę o 16 w meczu zaległym !!

 • Muki baran

  Po co to piszesz , nigdy sie nie sprawdzi , bzdury bez pokrycia w tabeli

 • muki

  Kalwarianka bedzie zdecydowanym faworytem tego meczu.Paszkowka nie ma w zasadzie zadnych powaznych argumentow,zeby przeciwstawic sie gosciom.Kazdy wynik,niz wysoka wygrana Kalwarianki bedzie duzym zaskovczeniem,ale nie wydaje mi sie zeby paszkowianie mogli cokolwiek wskorac w srode.Nawet jeden gol zdobyty przez gospodarzy bedzie ich sukcesem,ale obstawiam wygrana wysoka gosci.Odwolany dzis mecz Sosnowianki uratowal przed kolejna porazka.

 • MKS

  MKS Kalwarianka w środę o 16 gra mecz z weekendu w Paszkówce

 • muki

  Nie ma zadnego meczu w sobote na Kalwariance,gdyz tego dnia ta druzyna gra wyjazd w Paszkowce mecz ligowy.

 • Kibic

  Na żadnym forum o lokalnej piłce nie ma takiego klarneta !! Pisać bzdety i farmazony bez pokrycia i ubliżanie amatorskim drużynom w stylu ,, gra piach , słaba drużyna itd . Zamilcz wreszcie bo co chwilę się kompromitujesz , wiedza książkowa , założę się , że nawet nie chodzisz na mecze , a ograniu w piłkę nie wspomnę

 • muki

  Poziom twojej kultury i godnosci osobistej ponizej dna to po pierwsze.Druga sprawa malo wazne kto mial grac,a kto nie mial grac w sobote na Kalwariance.Sprawa trzecia w sobote Kalwarianka miala grac kolejke ligowa,ale nie na stadionie Kalwarianki,lecz wyjazd w Paszkowce.

 • xd

  Marcin Wasilewski (tak ten) trenował jakiś czas z drużyną Kalwarianki 🙂 świetna sprawa dla chłopaków

 • Kibic

  Debilu nawet nie wiesz kto nie gra w sobote w Kalwariance!!

 • kibic

  Raczej należy się spodziewać kolejki odwołanych meczów. Mamy znacznie większe opady niż tydzień temu, a już wtedy kilka meczów wyleciało z grafiku. Może to i dobrze, bo Kalwarianka będzie miała szansę trochę się przygotować przed meczem z Paszkówką. Wszak znowu będzie „faworytem” 😉

 • muki

  W sob i niedziele zostanie rozegrana kolejka ligowa.W czwartej lidze Dalin z Hutnikiem lider z wiceliderem szykuja sie wielkie emocje,bo wiele wskazuje ze jedna z tych druzyn bedzie zwyciezca tej ligi.Z innych meczow KS Beskid podejmie wymagajaca Jutrzenka.Iskra wyjezdza na trudny mecz do Clepardi Krakow i krakusy sa zdecydowanym faworytem.Bardzo ciezkie zadanie czeka w niedziele godz 16 Sosnowianka ktora spotka sie z silna Unia Oswiecim i szanse gospodarzy sa mizerne.Orzel Ryczow ktoremu dobrze sie wiedzie wyjezdza do Pcimia.Na sobote na 16 zaplanowano mecz Paszkowki z Kalwarianka i jedyna kwestia sa rozmiary w jakich wygra druzyna gosci.Tym bardziej ze paszkowianom nie idzie i maja malo punktow.Lider Jawiszowice jedzie do Osieka.Natomiast Jaworzno podejmie niezle radzaca sobie Bialke.Pogoda wciaz deszczowa i pochmurna,ale ma sie wypogadzac i poprawiac z kazdym dniem.

 • Kibic

  Na mecze sie chodzi a nie pisze sie farmazony na podstawie tabeli , dramat

 • muki

  Slowo faworyt nie oznacza jeszcze zwyciestwa.Wracajac do A klasy Sokol wyglada przyzwoicie i jakby idzie po swoje,ale maja szanse Sokoly na wejscie do wyzszej ligi,chociaz pare druzyn napsuje im troche zdrowia.Jesienia Sokoly nabija duzo punktow,tak zeby na wiosne tylko przypilnowac tej przewagi.W piatej lidze strasznie slabo gra Paszkowka przerasta ich ta liga i w perspektywie mecz z Kalwarianka wrozy paszkowianom same problemy.Zagorze wygralo mecz i zrobilo sie nerwowo dla Paszkowki,bo o ile Zator jest cieniutki,to Zagorze moze pojsc nieco w gre tabeli.

 • Kibic

  Sami faworyci a potem wyniki odwrotne , pisanie bez argumentu

 • muki

  Skawa nie ma z czym wejsc do wyzszej ligi.Sokol Przytkowice to najpowazniejszy kandydat do awansu w A klasie.W weekend czuje ze Jalowiec pokarze miejsce w szeregu Skawie.A Sokol ma latwy mecz z Astra to wygra i obroni tego lidera.Osobiscie wydaje sie ze Sokol powinien ten awans zrobic,sa w dobrej formie,ale czuje ze Jalowiec moze ich mozna jeszcze przycisnac w tym sezonie i musza Sokoly uwazac wlasnie na Stryszawe.Apropo przyszlego weekendu bardzo ciekawa kolejka Lider Jawiszowice natrafi mysle na trudny opor Brzeziny Osiek.Jaworzno u siebie z Bialka tez latwo nie bedzie mialo,mimo iz jaworznianie beda zdecyudowanym faworytem tego meczu,to Bialka naprawde imponuje.Kalwarianka wyjezdza do slabej Paszkowka i Kalwarianka bedzie wielkim faworytem.Paszkowka cienka jak barszcz i jedyny problem to sa rozmiary wygranej Kalwarianki.Ponadto derby ziemi suskiej Garbarz z Halniakiem Makow.