Rafał Kręcioch, mieszkaniec Barwałdu Górnego pilotowany przez Tomasza Borko wygrał klasę 4F w 25 Rajdzie Rzeszowskim. Była to trzecia Runda Samochodowych Mistrzostw Polski

Rajd składał się z 9 odcinków specjalnych o łącznej długości 214 km. Tomasz Borko jechał po raz drugi w karierze jako pilot Rafała Kręciocha. Załoga startowała Ford Fiesta R2.

Do krajowego czempionatu RSMP stanęło 68 załóg, z czego na metę końcową dotarły tylko  44 samochody. Pierwszą pozycję wywalczyli Grzegorz Grzyb i Robert Hundla (Ford Fiesta R5). Wysokie 13. miejsce wywalczyli Rafał Kręcioch z Tomaszem Borko, ale wygrali bezapelacyjnie klasę 4 F z czasem 2:15:55.

Emocje po 25 Rajdzie Rzeszowskim już opadły i ze spokojem mogę go podsumować. Jestem bardzo zadowolony, że wszystko ułożyło się po mojej myśli i wygraliśmy klasę 4F w tak trudnym rajdzie. W piątek bardzo wysoka temperatura w sobotę spore ochłodzenie i deszcz były dużym wyzwaniem. Dziękuję kibicom za doping, konkurencji za rywalizację, firmie EVO Tech za perfekcyjne przygotowanie samochodu. Reasumując z Rzeszowa wróciliśmy bardzo zadowoleni, gdyż rajd bardzo udany dla nas – mów Rafał Kręcioch. 

Rajdowcy dziękują partnerom: Producentowi obuwia Lavaggio, Motul, Lokalmedia Sp. z o.o., Team-Meble Przedwojów 95.

Rzeszowski zawsze bardzo pozytywnie mi sie kojarzy i tym razem też tak będę go wspominał. Mam nadzieję, że swoją jazdą dostarczyliśmy sporo emocji zarówno kibicom jak i rywalom. Możecie wierzyć lub nie nam ogromne emocje towarzyszyły do samego końca rajdu –  dodaje pilot Tomasz Borko

Warto też dodać, że ekipa Kajetan Kajetanowicz i kalwarianin Jarek Baran zwyciężyli najbardziej prestiżową kategorie w tym rajdzie, który był tez  7 runda  Rajdowych Mistrzostw Europy.

 

{Foto: Łukasz Kufner}