sesja-zamek1

Nowym radnym  w Lanckoronie został 22-letni Rafał Chorąży, student Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, w wyborach brało udział dwóch kandydatów: Rafał Chorąży oraz Stanisław Godula.

W minioną niedzielę mieszkańcy Lanckorony wybierali radnego, to efekt wygaśnięcia mandatu Stanisława Goduli.

Wojewoda Małopolski zarządził ponowne wybory do Rady Gminy Lanckorona. 

W kwietniu Sąd Okręgowy w Krakowie rozpatrywał skargę wyborczą dotyczącą wyborów w gminie  Lanckorona. Złożył ją pełnomocnik Komitetu Wyborczego Wyborców „Mieszkańcy Razem” Krzysztof Chorąży.

Sąd przyznał  rację skarżącemu i wygasił mandat radnego Stanisława Goduli, teraz Wojewoda ogłosił wybory by mógł zostać wybrany nowy radny.

Skargę złożył pełnomocnik Komitetu Wyborczego Wyborców „Mieszkańcy Razem” Krzysztof Chorąży. Skarga dotyczyła nieprawidłowości przy sporządzaniu list uprawnionych do głosowania podczas ubiegłorocznych  wyborów samorządowych.

Sąd przyznał  rację skarżącemu i  postanowił uznać za nieważne wybory w okręgu nr 5, Sąd jednocześnie wygasił mandat radnego Stanisława Goduli z list poprzedniej wójt Zofii Oszackiej.

Z argumentacją Chorążego zgodził się Sąd, po zbadaniu sprawy stwierdził, że protest dotyczący wyborów w okręgu nr 5 był zasadny i  podjął decyzję o unieważnieniu wyborów w tym okręgu, jednocześnie wygaszając mandat obecnego  radnego Stanisława Goduli z KWW Przyjazna Gmina.

 

 • Lesio

  A ja myślę że należy powiadomić odpowiednie organa , które sprawdzą działania pana wójta i całej tej reszty bo powoli zaczyna to przypominać Kalwarię za czasów Stradomskiego , który obsadzał stołki swoimi znajomymi .

 • Piękny

  Szanowny Krzysztofie piszesz że chamstwo się szerzy? To weź przeczytaj swoją rynsztokową wypowiedź. A pisanie o ” pomówieniach,anonimach i bajkopisarstwie ” Jest trochę nietaktowne z Twojej strony. Już tam ludzie wiedzą kto we wsi od długich lat na emeryturce siedzi i się nudzi. A co za tym idzie napier**a donosiki , anonimy itp. Pozwolę Cię jeszcze zacytować ” Teraz przy komisji był mąż zaufania i jakoś nie było głosów nieważnych. Co do dalszego wcinania zobaczymy na jakiej zasadzie były teraz roznoszone ulotki wyborcze i czy zostanie to wykazane w sprawozdaniu. Co do działań to pewnie nie zrobi tego co przegrany radny w sprawie żywopłotu” Tak jak już mówiłem za dużo wolnego czasu masz. (Jak były roznoszone ulotki) Trzymajcie mnie bo pęknę ze śmiechu:) Zapewne nielegalnie były roznoszone. Trzeba to sprawdzić Krzysztofie !!

 • wojenko cóżesz Ty za Pani

  Ten Krzysztof Chorąży był kiedyś milicjantem w Kalwarii? Jeśli tak to mam obrzydliwe wspomnienia.

 • Lesio

  Ot i proszę uderz w stół a nożyce się odezwą no no i pewnie od razu CBA , FBI może jeszcze KGB ? panie radny nie ośmieszaj się na księżycu nie mieszkam a i oczy też mam i tak jak słusznie pan zauważył w g.. nie warto się babrać . A ustalać to pan możesz co na obiad ale to już z żoną . Pozdrawiam .

 • Krzysztof_Chorąży

  Szanowny Lesio – to jest już twój ostatni bezkarny komentarza. Maiłem nadzieję że nie muszę ustalać danych a tych których mam ustalonych za ich pełne obrazy komentarze miałem zostawić w spokoju bo czasem g… nie warto ruszać. Jak widać chamstwa, pomówień i tego co potrafią pisać anonimowi ,, bajkopisarze” nie można zostawić bezkarnie ponieważ chamstwo się szerzy i ci co wydaje im się że są anonimowi nigdy nie byli i nie będą. Jeżeli masz tyle odwagi to po co ukrywasz swoje prawdziwe oblicze. Pewnie nie warto by na nie nawet sp….! Co do ilości głosów warto przypomnieć że w listopadzie Godula wygrał 2 głosami przy 5 nieważnych drugiego kandydata. Jaka było prawda to zainteresowani wiedzą. Teraz przy komisji był mąż zaufania i jakoś nie było głosów nieważnych. Co do dalszego wcinania zobaczymy na jakiej zasadzie były teraz roznoszone ulotki wyborcze i czy zostanie to wykazane w sprawozdaniu. Co do działań to pewnie nie zrobi tego co przegrany radny w sprawie żywopłotu.Pozdrawiam Cię Lesio!

 • Lesio

  Synuś bajkopisarza jednak się dostał ale iloma głosami , ilu ludzi uprawnionych do głosowania nie było .Autko bajkopisarza podjeżdżało pod lokal wyborczy cały czas szkoda że nie zabierało wszystkich uprawnionych do głosowania no ale nie wszyscy mają długi w sklepie i nie wszyscy piją . Czas pokaże co synuś potrafi zdziałać , będąc radnym

 • Vimes

  Co w tym widzisz śmiesznego ?

 • Piękny

  Kabaret Krzysztofa Chorążego 😀