Pomimo, że pogoda nieco nie dopisała w czasie Wielkiego Turnieju Charytatywnego w Kalwarii Zebrzydowskiej dopisali kibice Wisły Kraków i ludzie wielkiego serca. Konto Zosi zostanie zasilone kwotą 90.084, 80 zł. Jest to rekordowy wynik jaki udało się osiągnąć w historii akcji charytatywnych przeprowadzonych na terenie Kalwarii Zebrzydowskiej.

Organizatorzy przygotowali moc atrakcji jednak plany  mocno zweryfikowała pogoda. Zgodnie z planem odbył się Turniej Charytatywny rozgrywany na Orliku. W turnieju fanklubów Wisły Kraków wygrała „Polonia  Przemyśl”, a w turnieju firm „Zielonka”. Warto zaznaczyć, że  wszystkie drużyny, które brały udział w turniejach wpisowymi wsparły Zosię. Jak zauważyli kibice turnieje stały na bardzo wysokim poziomie.

Tak jak zapowiadano meczem dnia było spotkanie Oldbojów Wisły Kraków z Oldbojami Kalwarianki wspieranych przez przyjaciół. Publiczność miała okazję zobaczyć ponownie na boisku braci Brożków, Wasilewskiego, czy też legendy klubu jak Marka Motykę czy Kazimierza Kmiecika. Spotkanie zakończyło się wygraną Wisły 4:3.

Nie mniejsze emocje jak turnieje wzbudziły licytacje prowadzone przez cały dzień, najwięcej emocji licytujących wywołały koszulki  Wisły Kraków, reprezentacji Polski czy też Roberta Kubicy, licytacje nie raz przekraczały 1 tys. zł. Licytowano również pióro Marszałka Województwa Małopolskiego Witolda Kozłowskiego, który sprawował patronat honorowy nad wydarzeniem.

Organizatorzy przygotowali loterię fantową, która cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem iRównie dużym powodzeniem cieszyło się stoisko z okolicznościowymi pamiątkami z turnieju jak okolicznościowy szalik i smycze. Zadbano też o małą gastronomię z daniem dnia jakim okazał się bigos.

Pragniemy bardzo serdecznie podziękować Panu Jarosławowi Królewskiemu oraz Alanowi Uryga za to, że od początku wspierają Zosie! Za ich zaangażowanie i poświęcony czas! Dzięki Wam turniej mógł mieć miejsce! Dziękujemy grupie Starzy Bywalcy, za Wasze zaangażowanie i pomoc podczas wczorajszego wydarzenia. Chłopaki macie wielkie serducha – mówią organizatorzy i dodają Dziękujemy Panu Witoldowi Kozłowskiemu, Marszałkowi Województwa Małopolskiego za Patronat Honorowy nad Wielkim Turniejem Charytatywnym „Gramy dla Zosi”. Słowa uznania należą się też pani Danucie Kawa –radnej sejmiku Województwa Małopolskiego za wszelką pomoc i zaangażowanie.

Bardzo dziękujemy wszystkim drużynom, które brały udział w turnieju oraz drużynom Oldboys Wisła Kraków- Oldboys MKS Kalwarianka. Kochani dziękujemy wszystkim sponsorom, darczyńcom którzy wsparli rzeczowo i nie tylko, Zosie podczas turnieju! Nie sposób Was tutaj wszystkich wymienić. Dziękujemy!

Dziękujemy za pomysł wczorajszego wydarzenia i osobom, którzy od kilku tygodniu poświęcali swój czas żeby wszystko było dopięte na ostatni guzik! Dziękujemy wolontariuszom którzy byli przez weekend i mimo złej pogody dzielnie zbierali pieniążki dla Zosi! Dziękujemy

Partnerem wydarzenia było: Województwo Małopolskie

Patronat honorowy nad Wielkim Turniejem Charytatywnym „Gramy dla Zosi” objęli: Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski i Burmistrz Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej Augustyn Ormanty.

Organizatorami byli: Stowarzyszenie Jana Pawła II Patrona Kalwarii Zebrzydowskiej, Gmina Kalwaria Zebrzydowska, Stowarzyszenie Bądźmy Razem, Ekipa Zosi, Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej, Wisła Kraków, MKS Kalwarianka, Starzy Bywalcy.

 

  • MKS

    12 listopada o godzinie 11 MKS Kalwarianka – Glinik Gorlice

  • MKS

    Sobota 11 MKS Kalwarianka – Słomniczanka Słomniki

  • MKS

    Sobota 11 MKS Kalwarianka – Beskid Andrychów wspierany przez blisko stuosobową grupę swoich kibiców