To było kolejne bardzo mocne  granie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Kalwarii Zebrzydowskiej. Podbito wszelkie dotychczasowe rekordy. Sztab WOŚP w Kalwarii zebrał 66.362, 83  zł, a tylko koncert w CKSiT wraz z licytacjami dał kwotę 4.406,93 zł.

Przez całą niedzielę na terenie trzech gmin Kalwarii Zebrzydowskiej, Lanckorony i Stryszowa wolontariusze kwestowali  na rzecz WOŚP w tym roku zbierano pieniądze dla wyrównania szans w leczeniu noworodków.

W Kalwarii kulminacją było spotkanie w Sali Widowiskowej CKSiT, to spotkanie nakręcali  niezawodni Piotr „Kudłaty” Filipkowski i Rafał „Albin” Łęczyński zaprosili znane wszystkim miejscowe zespoły  BB Froggers, Duet Zefir OdZdoR & Klaudia Stanowska, HAK i Przyjaciele

Pomiędzy występami zespołów prowadzono aukcje rzeczy jakie zostały podarowane przez WOŚP, zespoły występujące  na scenie i osób dobrego serca, a efekt był piorunujący  z samych tylko licytacji udało się zebrać  4.406,93 zł.

Nie zawiedli harcerze, którzy prowadzili warsztaty pierwszej pomocy dla najmłodszych – poprowadzili  harcerze z 3 Drużyny Wędrowniczej „Altair” a warsztaty latawcowe dla dzieci grupa Asertywne, były też warsztaty plastyczne dla dzieci i strefa rodzica – kącik kawowy

 Widać, że prowadzący Albin i Kudałty, że kochają to co robią, nie ukrywali swojego zadowolenia i wzruszenia. Wygląda na to, że do Kalwarii Zebrzydowskiej wraca dobre granie i promocja lokalnych zespołów, oby to trwało jak najdłużej, wkrótce  w Sali CKSiT w Kalwarii Zebrzydowskiej zostaną zorganizowane Ferie na rockowo.

W finale WOSP nie chodzi o rekord ale by razem spędzić ten dzień… w tym roku Sonia Knapczyk pięknie ubrała sale i ludzie byli zachwyceni,  była cudna rodzinna przyjacielska atmosfera. W przyszłym roku pomyślimy jeszcze o seniorach którzy zadeklarowali chęć udziału w finale w Kalwari Zebrzydowskiej – mówi Rafał „Albin” Łęczyński

Nad całością pieczę sprawowało CKSiT, które się zaangażowało w tę akcję, a do późnych godzin wieczornych w sztabie w Starym Kinie trwało liczenie zebranej kwoty czyli … 66.362, 83  zł i jest to absolutny sztabu.

 

 • Adelgunda

  Ten powyższy komentarz nawet został ocenzurowany na blogu Zośki. Aż tak boli prawda czy są problemy blondynki z opcją „kopiuj wklej”?
  Krótki komentarz do Elżbiety. Byłaś w miejscu publicznym to trzeba się liczyć z publikacją wizerunku. Poza tym jest różnica w nazwisku więc nie jestem pewien o kogo właściwie chodzi. A na marginesie dodam że dopatrywanie się we wpisie akcentow przemocy czy ublizania się nie dopatrzylam. Kiedy Z. Jonczyk upubliczni reszte wpisow?

 • Gildas

  Do Ela Sepek: Droga pani. Stosowna informacja z wyjaśnieniami została zamieszczona w sobotę na blogu Z. Jończyk. Niestety ta pani ma problemy z dyscypliną i nie zamieściła tego komentarza. Proszę się ewentualnie do niej zwrócić o dostęp to tej wiadomości. Powtórzę tylko że moja intencją nie było obrażanie nikogo, stąd przeprosiny za dyskomfort z powodu tej sytuacji a wpis nie stanowi grozb, nie taka była myśl przewodnia bo to standardowe przysłowie ludowe. Komentarze na cedronie są publikowane wybiórczo ponieważ są niewygodne dla autorki portalu stąd nie dziwie się że każdy czyta to samo inaczej, często nadintepretując sobie komunikat. Dla autorki najważniejszy jest licznik odwiedzin, ale karma jej to kiedyś wyrówna.

 • Sulpicjusz

  Za kogo się pani uważa dziennikarza, samorzadowca, celebrytkę, prokuratora czy Boga?! Pytam ponieważ wchodzi pani z buciorami w prywatne życie ludzi którzy maja swoje prawa jeśli idzie o działalność publiczna. Niebawem będzie pani sprawdzać ile zupy ma dyrektor na obiad, co burmistrz robi w sypialni albo ile radny Hebda zmienił kół w serwisie. To co zobaczyłem na WOŚP czyli trio mówi samo za siebie, z kim pani trzyma i jaki ma pani interes. Niestety obawiam się ze tymi artykułami coś pani nie wyszło, a publikacja własnych komentarzy stawia panią w hierarchii dziennikarzy niżej niż redaktora z urzędu. Sieje pani wiatr wiec proszę się przygotować na burze. Obawiam się ze obudziła pani śpiącego niedźwiedzia nie biorąc pod uwagę konsekwencji tego infantylnego rajdu. Czekam na efekty tych nieodpowiedzialnych działań zarówno w artykułach jak i komentarzach, o ile znowu ich pani nie usunie bo tak robią tchórze i kombinatorzy polityczni.
  Dla uczciwości dodam, że nikogo tym komentarzem nie chce obrazić, a jeśli ktoś się tak czuje to z góry przepraszam za skróty myślowe. Nadmienię również że wpis nie ma znamion żadnej groźby, jak to niektórzy mogą odebrać. To wyłącznie cytat z przysłowia, a jeśli ktoś rozumie to inaczej to jest to nadintepretacja.

 • Sklepikarz

  Zośka celebrytka z cedrona kandydatem na burmistrza? Osoba która z cynizmem sprzedaje osoby i zawiazuje układy z kim popadnie byle po trupach do celu? ! Czarny finał Kalwarii widzę.

 • Dron

  ktos się mocno wysila z tymi komentarzami i po wpisie sadze ze musi mieć leb jak sklep skoro tak zna budzet ckst, jego statut i regulamin organizacyjny czy sprawozdania merytoryczne; czyzby zoska, ela lub ewa? Ida niewiasty po bandzie piszac takie bzdury. to zazdrosc, zawisc czy wielkie ego polaczone z wielkimi kompleksami malych dziewczynek?
  za chwile dojdziecie do absurdow i będziecie pisac co ma taka osoba jesc, z kim się spotykac, jakie ubrania nosic i co robic z wolnym czasem! nie dziwie się mlodym ze w pospiechu opuszczaja kalwarie jak sie dzieja takie tragedie; jonczykowa będzie burmistrzem to się miasto zmieni na kraine miodem i mlekiem plynaca z zapleczem sikorek z przerostem ambicji i z menopauza ;))

 • Kominiarz

  O, i to jest pomysł na niesforną Zosię i jej bełkotliwy blog. Pozwolę sobie na wpis.
  Tytuł adekwatny do Pani postawy i rzetelności tutejszych wpisów. Gdzie komentarz o tym jak pani kłamie i oskarża burmistrza iż nie było go na finale WOŚP, a sam go tam widziałem, ba nawet rozmawiałem?!
  Na pewno odkryje pani układ, taki jak PIS odkrył o Smoleńsku, albo inny układ okresowy. Stara się pani każdy aspekt funkcjonowania gminy zdławić, ośmieszyć, udowodnić istnienia, tylko właśnie czego istnienia? Czasami czytam ze łzami w oczach te parodię i dochodzę do wniosku że ośmieszanie się jest pani domeną. Chciałbym wreszcie aby z tego pani jazgotu w końcu gmina coś uzyskała, ruszyła w wnioskami, inwestycjami, stworzyła szansę rozwoju itd, a widzę tylko pani bezsilność i próbę zbijania kapitału politycznego na najbliższe wybory. Czekam więc na pani program i życzę sukcesów dla dobra nas mieszkańców.
  Ps. proszę również upublicznić pozostałe komentarze do tego oraz pozostałych artykułów, chyba że ma pani coś do ukrycia, a jako stowarzyszenie wasza działalność też musi być przejrzysta i transparentna z czym widzę ma pani ogromny kłopot?!

 • Zofia

  Ponieważ blog Zofii Jończyk blokuje komentarze i stosuje paskudną cenzurę postanowiłam umieścić swój ostatni komentarz z jej portalu na NK z nadzieją że inni dołączą bo tam jest jak w PRL:
  „Wpisy autorki bloga o WOŚP są stekiem kłamstw, szkoda że nie sprawdzono regulaminu orkiestry czy chociaż nie porozmawiano z kierownictwem sztabu. Tak mamy to co zwykle na tym portalu, kłamstwa i półprawdy, oskarżenia nie poparte faktami i wszystko pod przykrywką demokracji i wolności słowa. Tylko dlaczego innym na tym kiepskim portalu zabrania się publikowania komentarzy?! Bo piszą prawdę niewygodną dla Zofii Jończyk?
  Same komentarze stanowią kolejny przykład cynizmu i hipokryzji. Jak mnie pamięć nie myli stowarzyszenie Cedronu które firmuje do dziś Jończykowa miało inne priorytety i współpracowało z osobami które dziś próbuje się oczernić za pomocą dwóch koleżanek Zofii J. I tych groteskowych wpisów. Dobrze że tego nie widzi współtwórca tej grupy, pewnie w grobie się przewraca że wartości i osoby które miały bronić demokracji i gminy są dziś na marginesie. Widocznie aspiracje blondynki do piastowania funkcji burmistrza wygrywają z uczciwością i moralnością. Trzeba też pamiętać pani Zofio że odpowiada pani za artykuły i komentarze więc nie zdziwię się jak wkrótce spotkacie się wszyscy na sali rozpraw i to z powództwa cywilnego i z powództwa kodeksu karnego, bo za kłamstwa i naruszenie dóbr osobistych odpowiada się i to surowo”