Niepokonana w rundzie wiosennej MKS Kalwarianka podejmowała u siebie Wiślankę Grabie. Zespół ten rewelacyjnie spisuje się w meczach wyjazdowych. W dotychczasowych dziewięciu meczach odnieśli sześć  zwycięstw i dwa razy zremisowali. Oba zespoły podtrzymały dobre statystki a mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Goście w przerwie zimowej wzmocnili się między innymi Pawłem Nowakiem mającym blisko 300 meczy w Ekstraklasie w barwach Wisły Kraków, Lechii Gdańsk i Cracovii czy Łukaszem Cichym grającym ostatnio w Niemczech.

W pierwszej połowie niewiele się działo, goście mogli objąć prowadzenie w 6 minucie ale Cichy wykorzystując złe ustawienie Bartosza w sytuacji sam na sam nie pokonał Dziedzica. Z kolei gospodarze pierwszy strzał celny oddali w 38 minucie, konkretnie Białek.

Po przerwie w pierwszej minucie Trzebuniak za faul na środku boisku otrzymał drugą żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną i gospodarze praktycznie całą drugą połowę  musieli grać w osłabieniu.

Przed Wiślanką otworzyła się szansa na kolejne  zwycięstwo na obcym stadionie. Nie wykorzystali tego, bo Kalwarianka zagrała mądrze, klasycznie z kontry, oddała więcej celnych strzałów, z kolei goście mieli dwie czyste sytuacje bramkowe.

Najpierw Cichy będąc w polu karnym uderzał z ostrego kąta ale Dziedzic sparował na rzut rożny, po którym nic nie wyniknęło.

Kalwarianka odpowiedziała  rajdem Hobrzyka , który został sfalowany na wysokości pola karnego. Strzał Króla, Cieśla udanie wypiąstkował. Po chwili kolejna kontra żółto – czerwonych zakończyła się celnym strzałem Kmaka ale Cieśla sparował ten strzał do boku . Kolejna próba Bufnala minęła lewy słupek bramki gości.

W 65 minucie na strzał zdecydował się Hobrzyk a Cieśla z  najwyższym trudem obronił to uderzenie zmierzające w okienko bramki.

Wiślanka mogła objąć prowadzenie w 69 minucie. Wprowadzony na boisko po godzinie Warylak w sytuacji sam na sam uderzył wprost wychodzącego z bramki Dziedzica. Z kolei 72 minucie boczny obrońca gości Domoń w także w sytuacji sam na sam uderzył obok słupka.

Po tym ostrzeżeniu, Kalwarianka nie dopuściła już do końca spotkania do żadnej konkretnej  sytuacji pod swoją bramką a sama mogła tak jak jesienią w Grabiach  wygrać w doliczonym czasie. Daniel Kmak wpadł w pole karne uderzył ale Cieśla zdołał sparować ten strzał.

Zrealizowaliśmy praktycznie wszystkie założenia jakie przyjęliśmy przed meczem – poza jednym jakim było zdobycie zwycięskiego gola. Mimo licznych sytuacji bramkowych nie udało się strzelić bramki. Zachowaliśmy tym samym czyste konto i dominowaliśmy na boisku przez zdecydowaną część meczu. Kontrolowaliśmy jego przebieg bardzo konsekwentnie. Wiślanka podbramkowe sytuacje stwarzała jedynie po stałych fragmentach gry co udawało nam się skutecznie neutralizować. Wartość zespołu jest coraz bardziej widoczna i mam nadzieję, że zdobywanie tak ważnych dla nas punktów będziemy konsekwentnie powtarzać w każdym meczu – mówi trener Kalwarianki Grzegorz Staszewski

Remis Kalwariance dał awans na 12 miejsce w tabeli , w najbliższą sobotę  9 kwietnia  zagra na boisku wicelidera w Giebułtowie

MKS Kalwarianka – Wiślanka Grabie 0-0

Skład MKS Kalwarianki ; Dziedzic – Kubik , Bartosz , Świerczyński,  Hobrzyk ż – Król , Białek, Bufnal ż , Trzebuniak ( czk 46 z dwóch żółtych ) , Gałuszka od 72 Pakosz – Kmak

Skład Wiślanki Grabie ; Cieśla – Domoń , Anioł , Górski , Tarasek – Leśniak od 58 Warylak ż , Sołtys , Nowak , Zięba od 73 Maśnica ż, Kalicki od 82 Filipowski – Cichy od 88 Robak

Sędziował Rafał Ziach z Chrzanowa.Widzów 120

Juniorzy udanie rozpoczęli swoje rozgrywki w I lidze juniorów starszych MKS Kalwarianka pokonała Lachy Lachowice 3-0 (1-0) Karol Popielarz 17 , 60 , Konrad Mazuga 70

IV liga

KS Sosnowianka – Górnik Wieliczka 4-1 (3-0)

bramki: Krzysztof Bryła 7 , Adam Frączek 30 , Marek Mizia 37 , Sławomir Para 55 – Michał Zdziński 78

Skład gospodarzy ; Polit – Konopka, Bryła, Krzystek , Frączek – Skórski od 80 Romek , Para, Paśnik , Kowalski od 70 Szydłowski – Mizia od 86 Gawron , Lisowski od 56 Stuglik

V liga

Skawa Wadowice – Soła Łęki 0-0

Zagórzanka Zagórze – Jałowiec Stryszawa 2-2

Nadwiślanin Gromiec – Unia Oświęcim    1-1

Tempo Białka – Sokół Przytkowice niedziela 16

A -klasa

Cedron Brody – Płomień Sosnowice 6-1 ( 3-0)

Orzeł Wieprz – Stanisławianka Stanisław 2-0 (2-0)

Astra Spytkowice – Naroże Juszczyn 0-1

Halniak Targanice – Żarek Barwałd niedziela 16

• muki

Za nami weekendowa kolejka i w czwartej lidze wygrywali faworyci,bo wygraly wysoko Jaskowice,wygraly Piaski i Trzebinia chociaz ci tylko roznica jednej bramki.Remis Jutrzenki na trudnym terenie Halniaka,remis tez Kalwarianki z niewygodnymi Grabiami,ale wiadomo ze grac 45min w oslabieniu to duza trudnosc i Grabie te przewage liczebna wykorzystaly wyjezdzajac z remisem.Z innych wydarzen tej ligi pierwsza wygrana wiosna Sosnowianki i to wysoko nad Wieliczka.Na dole tabeli regularnie przegrywa wszystko Libiaz i moze juz szykowac sie do spadku,niewiele lepsza sytuacja Garbarza,Halniaka,Spojni,Kalwarianka tez musi uwazac bo miejsce nie jest bezpieczne w tabeli.Za tydzien hit kolejki mecz o awans Jaskowice kontra Trzebinia, ponadto derby powiatu Sosnowianki z Iskra oraz ciekawy mecz Jutrzenki z Kalwarianka.W piatej lidze tylko remis Uni w Gromcu,Ryczow bez problemu wygrywa z Niwa 3-0.Zagorzanka tylko remis z Jalowcem 2-2.Paszkowka przegrala z Sola 1-5,odrobina nadzieji dla Przytkowic bo remis w Bialce to cenny wynik,chociaz sytuacja w tabeli Paszkowki i Przytkowic jest nadal ciezka.Za tydzien derby Unia ze Sola,Ryczow jedzie do Osieka.Mecz o 6punktow Paszkowka gra ze Skawa,natomiast Przytkowice z Zarkami,bez wygranych gospodarze beda miec strasznie ciezko z powaznym mysleniu o utrzymaniu V Ligi.