Rodziny Bogiem silne

W niedzielę od wczesnych godzin porannych kalwaryjskie dróżki wypełniały tysiące pielgrzymów. Kardynał Müller swoje przesłanie skierował głównie do rodzin, by rodziny były „Bogiem silne”.

Centralne Uroczystości Odpustowe rozpoczęła Msza Święta przy kościele „Grobu” Matki Bożej, następnie barwna procesja z figurą Najświętszej Maryi Panny ruszyła do Sanktuarium Kalwaryskiego.

Suma pontyfikalna stanowiła główny punkt uroczystości odpustu Wniebowzięcia Matki Bożej w Sanktuarium Pasyjno-Maryjnym w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Procesja Wniebowzięcia  kilkadziesiąt tysięcy pielgrzymów z całej Polski ale i wiernych z Europy. Tradycyjnie Wzgórze Ukrzyżowania wypełniły się wiernymi.

Mszy świętej przewodniczył prefekt watykańskiej Kongregacji Nauki Wiary Kard. Gerhard Ludwig Müller z Niemiec, który w naszym języku prowadził mszę św. i po polsku wygłosił kazanie.

Wraz z kard. Gerhardem Ludwigiem Müllerem  eucharystię sprawowali metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz, bp Jan Szkodoń, bp Jan Zając, bp Damian Muskus oraz bp Oleg Butkiewicz z diecezji Witebskiej na Białorusi.

Dziś, na tym wzgórzu, stajemy się uczestnikami trwającego od kilku wieków pielgrzymowania pokoleń uczniów Chrystusa na spotkanie z wniebowziętą Maryją, która wskazuje na Chrystusa i która zaprasza nas do uwielbienia Boga – mówił Kard. Gerhard Ludwig Müller

Kardynał w kazaniu mówił o filarze, zdrowego społeczeństwa jakim jest rodzina i to właśnie rodzina jest elementem bożego planu zbawienia.

Z bólem obserwujemy, że rodzina jest dziś celem tak wielu ataków. A przecież jej zdrowa kondycja jest gwarantem zdrowego społeczeństwa – mówił kardynał – podkreślał kardynał Müller

Kardynał swoje przesłanie skierował głównie do rodzin, by rodziny były „Bogiem silne” odwołał się do słów Maryi z Kany Galilejskiej: „Uczyńcie, cokolwiek wam powie”.

Mszę świętą poprzedziła barwna procesja z figurą NMP Wniebowziętej, która przeszła przez dróżki kalwaryjskie, w procesji uczestniczyło 130 asyst i 60 orkiestr, przy poszczególnych stacjach Dróżek Matki Bożej Ojcowie głosili kazania, mówiąc o rodzinach i matkach tych ziemskich.

W tym roku na dróżkach w sposób szczególny modlono się w intencji przyszłorocznych Światowych Dni Młodzieży, w procesji swoją obecność zaznaczyli członkowie parafialnych komitetów, ekipa „Busa do marzeń” nieśli oni flagi i symbole ŚDM.

W czasie tegorocznego Odpustu modlono się też o deszcz i te modlitwy zostały wysłuchane, bowiem pod koniec mszy świętej spadł długo oczekiwany deszcz.

  • Lesio

    A co to kogo obchodzi

  • zbych

    dentysta?

  • mów mi wuju

    Pewien pan dr na szalę swych obsesji położył rodzinę, miłość, karierę. I jak to mogło się zdarzyć w tej uświęconej Kalwarii? Podyskutujmy.